20.06.2018 13:31

„Tau”: Gary Oldman jako złowieszczy dom w zwiastunie nowego filmu Netfliksa

„Tau” to nowy thriller psychologiczny Netfliksa, w którym czarnym charakterem jest... smart house. W rolę sterującej nim sztucznej inteligencji wciela się sam Gary Oldman.

Tau
foto: kadr z filmu "Tau"

„Bez krat. Bez strażników. Bez ucieczki” – to slogan, który promuje najnowszy film Netfliksa. „Tau” zapowiadany jest jako thriller psychologiczny, który skupia się na nowych technologiach i sterującej nimi sztucznej inteligencji. W obsadzie znaleźli się Maika Monroe („Coś za mną chodzi”), Ed Skrein („Deadpool”) i Gary Oldman („Leon Zawodowiec”), jednak zdobywca Oscara nie pojawi się na ekranie. Zamiast tego usłyszymy go w roli złowieszczego smart house’u.

Tau Netflix

„Tau” – thriller sci-fi Netfliksa o smart housie

W filmach sci-fi straszono nas już buntem maszyn („Matrix”, „Terminator”), przyszłością, w której androidy będą bardziej ludzkie od ludzi („Blade Runner 2049”, „A.I. Sztuczna Inteligencja), a nawet uwięzieniem w wirtualnej rzeczywistości („Black Mirror”). Tym razem wybór padł na ekskluzywne, inteligentne domy, które zdobywają coraz większą popularność wśród ceniących nowoczesność osób.

Akcja filmu „Tau” toczy się w futurystycznym smart housie stworzonym przez tajemniczego konstruktora (Ed Skrein), który porywa młodą kobietę (Monroe), by wykorzystać ją do testowania swojego wynalazku. Główna bohaterka zostaje umieszczona w domu sterowanym przez sztuczną inteligencję (Oldman) i stara się zrobić wszystko, by z niego uciec. Tau nie wykazuje jednak przyjacielskich zamiarów…

 „Tau” – oficjalny zwiastun filmu

„Tau” to kolejna - po „The Titan”„Anihilacji” czy „Altered Carbon” - oryginalna produkcja Netfliksa osadzona w gatunku science-fiction. Tym razem jednak twórcy filmu szczycą się jego niskim (a nie wysokim) budżetem, pomimo którego udało im się zrealizować trzymające w napięciu, mroczne widowisko science-fiction. Czy efekt okaże się równie imponujący, co zapowiedzi? Pierwszych wrażeń dostarcza oficjalny zwiastun filmu.

W filmie „Tau” trudno nie dostrzec inspiracji wieloma przedstawicielami gatunku sci-fi – od „Cube”, przez „Matriksa” po odcinki „Black Mirror”. Twórcami produkcji są Noga Landau, która odpowiada za scenariusz, i Federico D’Alessandro, który wyreżyserował film. „Tau” zadebiutuje na platformie Netflix 29 czerwca 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: Zwiastuny Netflix Gary Oldman