13.09.2018 16:03

„The Romanoffs”: nowy serial twórcy „Mad Men” o potomkach rosyjskiego rodu [ZWIASTUN]

Matthew Weiner zaangażował plejadę gwiazd, sięgając m.in. po starych znajomych z serialu „Mad Men”, by opowiedzieć współczesną historię o potomkach dynastii Romanowów.

The Romanoffs
foto: kadr ze zwiastuna „The Romanoffs”

Już niebawem swoją premierę będzie miał serial „The Romanoffs” – najnowszy projekt Matthew Weinera, twórcy serialu „Mad Men”. Reżyser i scenarzysta postanowił tym razem rozszerzyć zasięg opowiadanej historii i w jednej produkcji ukazać 3 kontynenty, 7 krajów i 8 bohaterów, których łączy ze sobą jedynie to, że podają się za potomków carskiego rodu Romanowów. A może jednak łączy ich coś więcej…?

„The Romanoffs” – zwiastun serialu

Nowy serial Weinera ma składać się z 8 samodzielnych epizodów. W każdym z nich zostanie zaprezentowana odrębna historia osób z różnych stron świata, które twierdzą, że ich przodkami byli słynni Romanowowie – ród niemal w całości wymordowany przez bolszewików podczas rewolucji w Rosji. Podobno ród liczy obecnie 40 osób obojga płci, z których większość mieszka poza granicami kraju.

Jak wynika ze zwiastuna – nawet dziś przedstawicielom carskiego rodu Romanowów nie jest łatwo, ale i tak każdy chce być jednym z nich.

Powyższy zwiastun to już trzeci materiał wideo zwiastujący premierę serialu. W tle słyszymy ponownie muzykę Czajkowskiego. Tym razem jest to „I koncert fortepianowy”, zaś w poprzednim teaserze mogliśmy usłyszeć „Taniec wieszczki cukrowej”:

W pierwszym spocie prezentującym nazwiska aktorów pojawił się natomiast „Taniec Rycerzy” Sergiusza Prokofiewa.

„The Romanoffs” – kiedy premiera?

W produkcji zobaczymy m.in. gwiazdy słynnego serialu Weinera – Christinę Hendricks i Johna Slattery’ego. W serialu wystąpią także Amanda Peet („Tożsamość”), Aaron Eckhart („Mroczny Rycerz”), Corey Stoll („House of Cards”), Diane Lane („Pod słońcem Toskanii”), Noah Wyle („Ostry dyżur”) oraz francuska aktorka Isabelle Huppert („Pianistka”).

Premiera „The Romanoffs” została zapowiedziana na 12 października 2018. Nie wiadomo, kiedy serial trafi do Polski.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Zwiastuny Mad Men