23.10.2017 10:21

„Trauma” - trailer jednego z najbardziej kontrowersyjnych horrorów tego roku

Hiszpański horror „Trauma” to jeden z filmów, który wzbudza u widzów skrajne emocje. I nie jest to żaden chwyt marketingowy. W zwiastunie pojawiły się naprawdę brutalne i nieprzyjemne sceny przemocy, również seksualnej. Artykuł dla widzów o mocnych nerwach!

„Trauma” - trailer jednego z najbardziej kontrowersyjnych horrorów tego roku
foto: materiały promocyjne

Zawsze, kiedy pojawiają się nagłówki o najbardziej brutalnych, krwawych, czy kontrowersyjnych filmach, z tyłu głowy zapala się światełko ostrzegające - to tylko reklama! W przypadku hiszpańskiego horroru „Trauma” jest jednak inaczej. Produkcja opowiada bowiem w bardzo dosłowny i brutalny sposób historię, w której pierwsze skrzypce gra motyw, pojawiający się w wielu kinowych dziełach - gwałt i zemsta. Do tej pory „Traumę” obejrzeli widzowie kilku festiwali filmowych, w tym uczestnicy meksykańskiego Morbido Fest oraz słynnego Cannes. Film został dobrze przyjęty i żaden z widzów nie pozostał obojętny na brutalne i naturalistyczne sceny przemocy.

Opowieść rozgrywa się w kraju, który ma dość mroczną historię - Chile. Czwórka przyjaciółek wybiera się na weekendową wyprawę na wieś. Beztroskie chwile przerywa najście ojca i syna. Mężczyźni okazują się zwyrodnialcami, którzy brutalnie atakują bohaterki. Szybko odkrywają, że ich oprawcy są spokrewnieni z ludźmi, odpowiedzialnymi za jeden z najstraszniejszych okresów w historii całego kraju. W sieci pojawił się zwiastun przeznaczony dla osób pełnoletnich

Reżyser „Traumy”, Lucio A. Rojas, wyjaśnił, dlaczego stworzył film pełen bestialstwa, okrucieństwa i agresji. 

"

„Trauma” to surowy film, choć brutalny, to również pełen dramaturgii. Chociaż niektóre z jego elementów mogą się wydawać blisko kino eksploatacji, postanowiliśmy pójść jeszcze dalej. Niektóre z czarnych charakterów nie pochodzą z dzisiejszych czasów, tylko z innego okresu historii Chile. Treść jest ekstremalna, krwawa, zdecydowanie dla ludzi powyżej 18 roku życia. Ale to jedyny sposób, by opowiedzieć historię tego typu. "

Mimo że produkcja Rojasa dotyka niskobudżetowego horroru klasy B., wydaje się jedynie czerpać z tego nurtu, by pokazać o wiele bardziej złożoną opowieść o tym, do czego zdolny jest człowiek. W tym wypadku słowo horror należy więc traktować literalnie, a nie jedynie jako film, który w rozrywkowy sposób wzbudza u widza przerażenie. Światowa premiera „Traumy” planowana jest na koniec października 2017 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror