27.06.2018 14:55

Twórcy „Legend Polskich” zrobią animację dla dorosłych. Zobacz zwiastun serialu „The Monstersi”

„The Monstersi” to nowe przedsięwzięcie studia Platige Image. O czym będzie animowany serial?

The Monstersi
foto: materiały promocyjne

Na oficjalnej stronie studia Platige Image pojawiła się informacja o nadchodzącej animacji zatytułowanej „The Monstersi”. Produkcja ma być serialem przeznaczonym dla starszych widzów, w którym twórcy wyśmieją współczesne pojmowanie sławy. Oberwie się więc youtuberom, blogerkom modowym, coachom i innym internetowym celebrytom z parciem na szkło. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun serialu. 

„The Monstersi” - zwiastun serialu od Platige Image

Do tej pory studio Platige Image było raczej kojarzone z o wiele bardziej poważną serią internetową „Legendy Polskie”, w której w umiejętny sposób przeniesiono słynne podania w realia XXI wieku. Tym razem zobaczymy coś, czego według twórców świat jeszcze nie widział. „The Monstersi” ma być satyrą na otaczający nas świat. Serial powołano do życia, by w zabawny sposób rozprawić się z wszechobecnym dążeniem do popularności za pomocą mediów społecznościowych i innych platform oferowanych przez internet. Oto jak prezentuje się zwiastun.

Bohaterami „The Monstersi” są Boni - specjalista od Darknetu, Defian - osoba, która nigdy w życiu nie dała sobie lajka i Sprej - twórca pierwszych tapet na system Windows. Chociaż pomysł wydaje się dobry, a animacja stoi na przyzwoitym poziomie, warstwa fabularna nie zapowiada się już tak kolorowo. Niestety żarty nie są najwyższych lotów, a sytuacje, z których drwią sobie twórcy, są obiektem drwin od kilku lat. 

Serial „The Monstersi” ma składać się z 13 odcinków. Reżyserem został Aliaksandr Saszka Kanavalau. Za scenariusz odpowiada Marcin Pucyk. Animacją zajmują się Sylwia Ślusarczyk i Adam Janeczek, a producentem wykonawczym jest Wojciech Stuchlik. Twórcy wciąż szukają koproducentów. Na razie nie wiadomo kiedy i gdzie zadebiutują „The Monstersi”.

Co sądzisz o pierwszym zwiastunie serialu „The Monstersi”

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Legendy Polskie