11.06.2019 14:18

"Wataha" - HBO pokazało zwiastun 3. sezonu. Rebrow powraca na służbę

We wtorek 11 czerwca 2019 roku HBO Polska zaprezentowało dziennikarzom pierwszy zwiastun nowego sezonu przeboju "Wataha". Zobaczcie wideo!

Wataha 3
foto: kadr z wideo

Po zawirowaniach fabularnych i ciężkiej zimie nadchodzi wiosna i nowy początek - mniej więcej takimi słowami HBO zapowiedziało 3. sezon "Watahy". Kapitan Rebrow (Leszek Lichota) powraca na służbę, lecz nie jest mile widziany w Bieszczadach. Nie znajduje oparcia ani w innych funkcjonariuszach straży granicznej, ani w sąsiadach z Ukrainy. Sam zwiastun nie zdradza zbyt dużo szczegółów a twórcy raczej chwalą się stroną wizualną "Watahy".

Wataha - zwiastun 3. sezonu

A jest na co popatrzeć - góry i lasy powoli przebudzają się ze snu, a wraz z nimi grasują drapieżniki. Rebrow po drodze spotyka wszystkich starych znajomych, ale żaden z nich nie jest szczęśliwy na jego widok. Postać Lichoty spotyka się z szyderczymi komentarzami, wyzwiskami, a na samym końcu wideo staje twarzą w twarz z wygłodniałym wilkiem. Trzeba przyznać, że koncepcyjnie i wizualnie zwiastun 3. sezonu "Watahy" jest naprawdę świetny. Zresztą zobaczcie sami:

Tak jak wspomnieliśmy, w zwiastunie powracają znane postaci z poprzednich sezonów - mamy więc m.in. Igę Dobosz (Aleksandra Popławska), Świetławskiego (Jarosław Boberek), ale także nowe postaci, czyli pułkownika Kuczera (Borys Szyc), a także nową szefową ukraińskiej mafii, Barkovą (Evgenia Akhremenko). Materiał został najpierw pokazany dziennikarzom na spotkaniu zorganizowanym przez HBO. Niestety, nie ujawniono szczegółów na temat kolejnych odcinków "Watahy" - dowiedzieliśmy się jedynie, że Dobosz stała się swojego rodzaju celebrytką w świecie prawniczym, ale zostaje zmuszona powrócić do Bieszczad, aby zamknąć niektóre sprawy. 

Wtaha sezon 3
Wtaha sezon 3
Przeczytaj także "Wataha" sezon 3: Kasia Adamik i Olga Chajdas reżyserkami serialu. Do obsady dołączyli Borys Szyc i Evgenia Akhremenko

Wataha - data premiery 3. sezonu

Data premiery również jest owiana tajemnicą - HBO potwierdziło jedynie, że 3. sezon zadebiutuje jesienią 2019 roku. I chociaż wciąż trwają zdjęcia do "Watahy", to twórcy zapewniają, że nowa seria na pewno pojawi się jeszcze w tym roku. Nie pozostaje zatem nic innego, niż w międzyczasie przypomnieć sobie poprzednie odcinki lub nadrobić zaległości. Obydwa sezony "Watahy" są emitowane na HBO oraz dostępne na platformie streamingowej HBO GO. 

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Wataha HBO HBO GO