15.05.2017 10:02

X-Meni w telewizji. Pierwszy zwiastun serialu „The Gifted”

„The Gifted” to serial aktorski stacji Fox powiązany z filmami o X-Menach. Reżyserem pilota jest Bryan Singer, znany z filmowej serii. 

X-Meni w telewizji. Pierwszy zwiastun serialu „The Gifted”
foto: kadr z filmu

Choć „Legion” stacji FX można uznać za pierwszy serial aktorski z postaciami X-Mena, to jednak dopiero teraz będziemy mieli styczność z tytułem oficjalnie powiązanym z uniwersum. Stacja Fox opublikowało pierwszy pełny zwiastun do „The Gifted”. Zobaczcie trailer:

Serial opowiadać będzie o rodzicach (Stephen Moyer i Amy Acker), których życie wywraca się do góry nogami po tym, jak dowiadują się, że ich dzieci posiadają moce mutantów. Z tego powodu są zmuszeni uciekać przed wrogim rządem, który zrobi wszystko, aby ich dopaść. Dołączają do podziemnej sieci mutantów, aby wspólnie walczyć o przetrwanie.

Twórcą oraz scenarzystą pilota „The Gifted” jest Matt Nix. Jego reżyserem jest Bryan Singer (franczyza filmowa X-Menów), który wraz z Nixem, Lauren Szuler Dinner, Simonem Kinbergiem, Jimem Chory i Jephem Loebem będzie producentem wykonawczym serialu. W pilocie poza wspomnianymi Moyer i Acker wystąpią również Blair Redford, Jamie Chung, Sean Teale oraz Natalie Alyn Lind.

Unia 20th Century Fox z Marvel Television już zdążyła przynieść pierwszy triumf w postaci „Legionu”. Przy nowym serialu zaangażowano jednak osoby bezpośrednio związane z sukcesem filmowej serii, co może zapowiadać wielkie plany odnośnie przyszłej ekspansji telewizyjnej X-Menów. Fox możliwości na przeróżne spin-offy, chociażby z Gambitem, Storm czy Cyclopsem, ma bezliku. Wszystko zależy, jak powiedzie się „The Gifted”.

Serial premierę będzie miał na stacji Fox jesienią 2017 roku. Zaś nowego filmu możemy spodziewać się pod koniec 2018 roku. 

Czekacie na nowy serial o X-Menach?

Kamil Dachnij
Tagi: Zwiastuny X-Men