02.06.2017 16:01

Zło czai się wszędzie w zwiastunie „It Comes at Night”

Wytwórnia A24 wypuściła finalny zwiastun nadchodzącego horroru „It Comes at Night”. Zapowiada się jeden z najbardziej przerażających filmów 2017 roku. 

Zło czai się wszędzie w zwiastunie „It Comes at Night”
foto: kadr z filmu

„It Comes at Night” to postapokaliptyczna opowieść o rodzinie, która żyje odizolowana od zewnętrznego świata spustoszonego przez nieznany wirus. Jednak ich spokojną egzystencję zakłóci pewna młoda para, desperacko poszukująca schronienia od czającego się wszędzie zła.

W ciekawie zmontowanym zwiastunie widzimy szereg haseł - paranoja, miłość, ból oraz zło -  podpartych cytatem z Charlesa Mansona, psychopaty, który pod koniec lat 60. założył swoją własną sektę odpowiedzialną m.in. za śmierć żony Romana Polańskiego, Sharon Tate. Klimat wideo zapowiada, że obraz nie będzie należał do najlżejszych.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Trey Edward Shults, który na koncie ma już mocny dramat psychologiczny „Krisha” z 2015 roku, przedstawiający historię matki narkomanki. Trzeba przyznać, że tym razem udało się Shultsowi zebrać dobrą obsadę, bo w filmie zobaczymy Joela Edgertona (znanego z głośnych produkcji jak „Wróg numer jeden” Kathryn Bigelow czy„Wielkim Gatsbym” Baza Luhrmanna), Riley Keough (występ w „Mad Maxie: Na drodze gniewu” i udział w nadchodzącym filmie Larsa Von Triera), Carmen Jogo („Obcy: Przymierze”) oraz Christophera Abbotta, chwalonego za rolę w filmie „James White”. To że obsada się sprawdziła potwierdzają pierwsze opinie, jakie zebrał „It Comes at Night” po swoim premierowym pokazie na amerykańskim festiwalu Overlook. Pełnoprawna premiera kinowa odbędzie się 9 czerwca 2017 roku.

Są spore szanse, że film wytwórni A24 powtórzy nieoczekiwany sukces „Czarownicy: Bajki ludowej z Nowej Anglii” Roberta Eggersa z 2015 roku, który na 3 mln budżecie zarobił 40 mln dolarów i został powszechnie uznany za jeden z najlepszych horrorów tej dekady. 

Kamil Dachnij
Tagi: It Comes at Night Zwiastuny