02.10.2017 15:42

Zombie z czasów I wojny światowej? Zobacz zwiastun horroru „Trench 11”

Walka z zombie w okopach podczas I wojny Światowej? Takie cuda tylko w filmie „Trench 11”, którego zwiastun zaprezentowano w Internecie. 

Zombie z czasów I wojny światowej? Zobacz zwiastun horroru „Trench 11”
foto: kadr z filmu

Filmy o zombie z wojną w tle, to wcale nie taki nowy pomysł. Do tej pory zazwyczaj umarlaki nosiły mundury nazistów. Tym razem mamy do czynienia z trochę wcześniejszymi realiami. Akcja filmu „Trench 11” dzieje się na wschodnim froncie I wojny światowej. Mimo tego nieumarłe stwory znowu będą mieć niemiecki korzenie. Tym razem wojsko ententy natknie się na tajemniczy niemiecki bunkier, w którym czai się zła siła. 

Film do tej pory ukazał się na wielu festiwalach filmowych, nie koniecznie poświęconych tematyce horroru. Niezależna produkcja może nie jest zbyt oryginalna, jeśli chodzi o pomysł, ale trailer przekonuje do sięgnięcia po całość. Na ekranie pojawią się między innymi Rossif Sutherland, Karine Vanasse, Shaun Benson, Charlie Carrick, Ted Atherton, Adam Hurtig, Robert Stadlober oraz Luke Humphrey. Reżyserem „Trench 11” jest Leo Scherman. Scenariusz napisali Scherman i Matt Booi. 

Oto, co o filmie piszą sami twórcy: 

"

W ostatnich dniach I wojny światowej szczelnie zapieczętowany tunel prowadzi oddział Trójporozumienia do ukrytej niemieckiej bazy... 30 metrów pod okopami. Niemcy stracili kontrolę nad bardzo niebezpieczną bronią biologiczną, która zmieniła jej ofiary w obłąkanych zabójców. Żołnierze ententy zostają uwięzieni pod ziemią z hordami zainfekowanych, zaraza błyskawicznie się rozprzestrzenia, a posprzątać cały ten bałagan ma wysłany niemiecki oddział szturmowców.  "

Nie wiadomo, czy w naszym kraju będziemy mieli okazję zobaczyć „Trench 11”. To nie jedyny nietypowy film o zombie, o którym pisaliśmy w ostatnim czasie. Pod koniec września 2017 roku zaprezentowaliśmy Wam pierwszy musical o zombie. Nie ma się co dziwić. W Końcu niedługo Halloween i pojawia się coraz więcej premier horrorów

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Horror #Zwiastuny