21.10.2016 08:54

Zwiastun „Logana” z muzyką Johnny'ego Casha

Wcześniej pokazano nam tylko trwającą 6 sekund zajawkę. Nie trzeba było jednak czekać zbyt długo, by w końcu zobaczyć 1. zwiastun ostatniego filmu o Wolverinie.

Zwiastun „Logana” z muzyką Johnny'ego Casha
foto: kadr z wideo

„Logan” będzie trzecią odsłoną solowego filmu o Rosomaku z rolą Hugh Jackmana. Obraz w reżyserii Jamesa Mangolda ma trafić do kin 3 marca 2017 roku. Całość będzie oparta na komiksie „Wolverine: Old Man Logan”. Zobaczymy więc tytułowego X-Mena jako starzejącego się alkoholika, który zaczyna tracić moc samouzdrawiania. Upijając się będzie starał się walczyć z nieustającym bólem przeszywającym jego ciało.

Udostępniono już nieco bardziej szczegółowy zarys fabuły. Zdradzono, że film będzie się rozgrywać w 2024 roku w momencie, w którym Logan zarabia na życie jeżdżąc limuzyną i wlewając w siebie mnóstwo alkoholu. Rodzi się coraz mniej mutantów, zaś rząd realizuje operację Transigen. Jej celem jest zmienianie zmutowanych dzieci w maszyny do zabijania, a na jej czele stoi Nathaniel Essex. Profesor Xavier traci pamięć przez postępującą chorobę Alzheimera. Wolverine będzie musiał pokonać Essexa z pomocą młodej dziewczyny, Laury Kinney, która tak jak on posiada zabójcze pazury w każdej dłoni.

„Logan”, do którego scenariusz napisał David James Kelly, będzie filmem oznaczonym kategorią wiekową R. W obsadzie oprócz Jackmana znaleźli się Stephen Merchant, Eriq La Salle, Elise Neal, Patrick Stewart oraz Elizabeth Rodriguez. Zobaczcie 1. zwiastun „Logana”:

W sieci pojawiła się też nieco różniąca się wersja trailera:

Wcześniej mówiono o tym, że głównym czarnym charakterem będzie Mister Sinister - nie zostało to jednak potwierdzone. Z pewnością zobaczymy grupę The Reavers dowodzoną przez Donalda Pierce'a granego przez Boyda Holbrooka.

James Mangold opowiadając o swoim nowym dziele wyjaśnił, dlaczego postanowił tym razem obdarzyć bohatera bliznami:

"

Chcemy pozostawić widza z kilkoma pytaniami. W celu stworzenia innego Logana, a także odmiennego tonu filmu o Wolverinie, czuliśmy, że nie możemy trzymać się każdej z ustanowionych wcześniej tradycji. W innym wypadku bylibyśmy w pułapce decyzji podjętych przed nami. Usunęliśmy więc czynnik uzdrawiający Logana i powodujący zanikanie jego blizn. Pomyśleliśmy sobie, że tę zdolność mógł mieć, kiedy był młodszy, ale z wiekiem jest coraz bardziej schorowany. Wciąż potrafi się szybko uzdrawiać, ale pozostawia to blizny. "

Jak Wam się podoba 1. zwiastun „Logana”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Wolverine