11.04.2017 15:27

Zwiastun filmu o prawdziwym Rockym

Bokser, który walczył z Muhammadem Alim i był inspiracją do powstania postaci Rocky'ego doczeka się własnego filmu. Zobaczcie zwiastun „Chucka”.

Zwiastun filmu o prawdziwym Rockym
foto: kadr z wideo

IFC Films pochwaliło się trailerem dzieła w reżyserii Philippe Falardeau („W dobrej wierze”). Obraz opowie o Chucku Wepnerze, pochodzącym z New Jersey bokserze, który zainspirował Sylvestra Stallone'a przy pisaniu scenariusza do „Rocky'ego”. O tym dowiadujemy się też z trailera, który zapowiada film o człowieku żyjącym w cieniu swojego fikcyjnego kolegi po fachu.

W tytułową rolę wcielił się Liev Schreiber, gwiazda serialu „Ray Donovan”. Ponadto w obsadzie znalazło się kilka głośnych nazwisk, wśród nich Naomi Watts, Elisabeth Moss, Ron Perlman, Jim Gaffigan, Michael Rapaport, Pooch Hall i Morgan Spector, który wcieli się w młodego Stallone'a. Obraz trafi do dystrybucji na świecie 5 maja 2017 roku, a był on już wyświetlany na Festiwalu Filmowym w Toronto w 2016 roku.

Zobaczcie zwiastun „Chucka”, do którego scenariusz napisali Jeff Feuerzeig, Jerry Stahl, Michael Cristofer i Liev Schreiber:

Najsłynniejszym pojedynkiem Wepnera był ten z Muhammadem Alim z 24 marca 1975 roku. Walka trwała 15 rund, a Chuck padł na deski jako przegrany przez techniczny nokaut na kilka sekund przed końcowym gongiem. Brzmi znajomo? Stallone był naocznym świadkiem tej walki. Gwiazdor zaprzeczał, aby miała to być inspiracją dla jego oscarowego filmu. Wepner pozwał Sly'a w 2003 roku, a rozprawa zakończyła się ugodą po wyłożeniu pieniędzy przez Stallone'a.

Chuck Wepner ma bardzo barwną biografię. W swoim życiu nadużywał kokainy, w tym w towarzystwie Johna Belushiego, nie wylewał za kołnierz, a także nie pogardzał co i raz innymi kobietami. W ringu spędził 10 lat.

Jak Ci się podoba zwiastun „Chucka”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny