12.07.2017 14:48

10 miejsc z bajek Disneya, które istnieją naprawdę

Animacje Disneya to oczywiście fikcja, ale niektóre z magicznych lokalizacji możemy odnaleźć w prawdziwym świecie. Szukacie inspiracji na wakacyjną wycieczkę? Dobrze trafiliście.

10 miejsc z bajek Disneya, które istnieją naprawdę
foto: materiały prasowe + Dzik Pejnta

Czy kiedykolwiek oglądając ulubiony film animowany marzyliście o tym, aby znaleźć się po drugiej stronie ekranu? Spacerować po malowniczych uliczkach magicznego miasta, mieszkać w zamku wróżek, znaleźć się w zaczarowanym lesie? To by było cudowne, ale to niestety niemożliwe. Bajki nie dzieją się przecież w realnym świecie.

Bzura. Okazuje się, że wszystko to o czym wspomnieliśmy jest w pełni wykonalne, biorąc pod uwagę fakt, że animatorzy czerpią inspirację z rzeczywistych lokalizacji. Nie będziecie nawet potrzebować latającego dywanu, aby zobaczyć wszystko na własne oczy - dobrym pomysłem byłby jednak samolot.

Oto 10 prawdziwych miejsc, które zostały pokazane w animowanych filmach Disneya. Wśród nich te wykorzystane w „Aladynie”, „Odlocie”, „Królu lwie” czy „Krainie lodu”.

Przy wysypie kolejnych aktorskich wersji klasycznych bajek Disneya nie będzie już problemów przy rozszyfrowywaniu tego czy dane miejsce istnieje naprawdę. Studio sukcesywnie wprowadza na ekrany kolejne nowe wersje swoich hitów. W kinach mogliśmy już oglądać „Kopciuszka” Kennetha Branagha, a także „Piękną i Bestię” z rolą Emmy Watson w reżyserii Billa Condona. W kolejce w oczekiwaniu na swoją premierę jest zaś „Król Lew” Jona Favreau, „Mulan”, „Dzwoneczek”, „Kubuś Puchatek”, „Piotruś Pan”, „Dumbo” czy też „Aladyn” Guya Ritchiego.

Robert Skowronski
Tagi: Galeria