10 najbardziej kultowych scen seksu w historii kina

Natalia Hluzow
11.10.2017 21:05
10 najbardziej kultowych scen seksu w historii kina Fot. kadr z wideo

Każdy je zna i każdy uwielbia, choć nie każdy lubi się do tego przyznawać. Sceny erotyczne od zawsze budzą ogromne emocje kinomanów. Niektóre tak ogromne, że zostają nam w głowie na długie lata.

Erotyka w kinie głównego nurtu budzi skrajne emocje, odkąd na ekranach kin w 1896 roku pojawił się pierwszy „Pocałunek". Z jednej strony ją lubimy, z drugiej boimy się do tego przyznać. A kto bardziej się boi, ten głośniej krzyczy, że „Skandal!”, „Tragedia!”, „Sodoma i Gomora!”.

Faktem jest, że na przestrzeni lat powstało wiele scen filmowych przekraczających granice dobrego smaku. W tym zestawieniu skupimy się jednak na tych, które ogląda się z wyjątkową przyjemnością i z różnych względów zapamiętuje na lata.

Niezależnie od poziomu artystycznego prezentowanych w tym zestawieniu filmów, zawarte w nich sceny erotyczne były zrealizowane tak sugestywnie, że każdy kinoman miał ciarki na plecach i do dziś jest w stanie odtworzyć je w głowie w najdrobniejszych szczegółach.

Oto 10 najbardziej kultowych scen seksu w historii światowego kina:

Potrzebujecie mocniejszych wrażeń? Zobaczcie Top 10 filmów, w których aktorzy uprawiali prawdziwy seks.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.