24.11.2017 15:36

10 najgorzej obsadzonych superbohaterów

Superbohaterowie goszczą na ekranach kinowych od lat 50. W historii kina złotymi zgłoskami zapisało się wielu aktorów i aktorek wcielających się w herosów ze współczesnych mitów. Tym razem zajmiemy się jednak tymi osobami, które są antytezą dobrego superbohatera.

10 najgorzej obsadzonych superbohaterów
foto: kadr z filmu

Na każdego Reeve’sa (Superman), sir Patricka Stewarta (Profesor X) czy Reynoldsa (Deadpool) przypada kilka osób, które nie powinny nawet stać obok danego superbohatera. Czasami ciężko zrozumieć, dlaczego pewien aktor został obsadzony w danej roli. Oprócz wyglądu należy oczywiście zwrócić uwagę na umiejętności aktorskie, czy doświadczenie w graniu różnych ról.

Czasami wszystkie te negatywne czynniki łączą się w całość i powstaje mieszanka wybuchowa, która powoduje, że filmy przechodzą do historii, ale raczej jako przykre niewypały, a nie bombastyczne arcydzieła. Postanowiliśmy się przyjrzeć dokładnie filmom traktującym o superbohaterach i znaleźć takich aktorów, którzy zostali źle dobrani do ról herosów.

Skupiliśmy się głównie na rolach źle obsadzonych ze względów wizualnych, ale trafiły się również inne ciekawe przypadki. Oto 10 najgorzej obsadzonych superbohaterów.

Czy zgadzacie się z naszymi wyborami?

Kamil Kacperski