100 lat horroru ukazane w niecałe 3 minuty za pomocą makijażu

Sergiusz Kurczuk
17.10.2017 13:07
100 lat horroru ukazane w niecałe 3 minuty za pomocą makijażu Fot. Refinery29/YouTube

100-letnia historia kina grozy została skondensowana w niespełna 3-minutowym wideo, na którym ekipa charakteryzatorów przemienia modelkę w najbardziej ikoniczne postaci z horrorów. 

Kojarzycie filmy w serwisie YouTube, w których w dość krótkim czasie ukazywano ewolucję jakiegoś zjawiska (najczęściej modowego)? Twórcy kanału Refinery29, którzy na co dzień zajmują się kosmetykami, postanowili zrobić film w podobnej konwencji, ale dotyczący gatunku filmowego, jakim jest horror. Nie ma się co dziwić, w końcu wielkimi krokami zbliża się Halloween. Warto przypomnieć sobie najstraszniejsze potwory, które pojawiły się w kinie na przestrzeni 100 lat. Żeby pokazać, jak zmieniało się kino grozy, wykorzystano sztab artystów od make-upu i jedną modelkę, która wcieliła się we wszystkie straszydła.

Krótkie wideo cofa widza do roku 1910, a następnie skacze co dekadę do przodu, ukazując, jak zmieniał się horror. Zaczynając od postaci doktora Jekylla i Pana Hyde'a, przechodzimy przez „Księcia Draculę”, „Piątek trzynastego, a nawet Pennywise'a z pierwszej ekranizacji „To”, kończąc na Jigsawie z filmu „Piła”. Modelka wciela się łącznie w 10 postaci. Każda jest najbardziej charakterystycznym wytworem twórców kina grozy z kolejnych dziesięcioleci. Dziewczyna, która użycza swojego ciała dla dobra horroru, wypada bardzo przekonująco w każdej z ról. Zresztą przekonajcie się sami. 

Najciekawsze jest to, że prawie wszystkie wymienione w powyższym filmie potwory są ciągle żywe w świadomości fanów horrorów. Klasyczne stwory z pierwszych filmów kina grozy stopniowo będą powoływane do życia przez studio Universal. Niedawno odbyła się premiera „Mumii” z Tomem Cruisem, która rozpoczęła tzw. Dark Universe. „Ptaki” Hitchcocka mają powrócić jako serial, historia Jasona Voorheesa prawdopodobnie zostanie opowiedziana na nowo przy okazji 40-lecia filmu, Pennywise podbił cały świat, a już 27 października 2017 roku obejrzymy kontynuację serii „Piła” o podtytule „Dziedzictwo.

A jeśli chcielibyście sobie zrobić make-up Pennywise'a, to zawsze możecie skorzystać z poradnika, o którym pisaliśmy na naszej stronie

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.