17.10.2017 13:07

100 lat horroru ukazane w niecałe 3 minuty za pomocą makijażu

100-letnia historia kina grozy została skondensowana w niespełna 3-minutowym wideo, na którym ekipa charakteryzatorów przemienia modelkę w najbardziej ikoniczne postaci z horrorów. 

100 lat horroru ukazane w niecałe 3 minuty za pomocą makijażu
foto: Refinery29/YouTube

Kojarzycie filmy w serwisie YouTube, w których w dość krótkim czasie ukazywano ewolucję jakiegoś zjawiska (najczęściej modowego)? Twórcy kanału Refinery29, którzy na co dzień zajmują się kosmetykami, postanowili zrobić film w podobnej konwencji, ale dotyczący gatunku filmowego, jakim jest horror. Nie ma się co dziwić, w końcu wielkimi krokami zbliża się Halloween. Warto przypomnieć sobie najstraszniejsze potwory, które pojawiły się w kinie na przestrzeni 100 lat. Żeby pokazać, jak zmieniało się kino grozy, wykorzystano sztab artystów od make-upu i jedną modelkę, która wcieliła się we wszystkie straszydła.

Krótkie wideo cofa widza do roku 1910, a następnie skacze co dekadę do przodu, ukazując, jak zmieniał się horror. Zaczynając od postaci doktora Jekylla i Pana Hyde'a, przechodzimy przez „Księcia Draculę”, „Piątek trzynastego, a nawet Pennywise'a z pierwszej ekranizacji „To”, kończąc na Jigsawie z filmu „Piła”. Modelka wciela się łącznie w 10 postaci. Każda jest najbardziej charakterystycznym wytworem twórców kina grozy z kolejnych dziesięcioleci. Dziewczyna, która użycza swojego ciała dla dobra horroru, wypada bardzo przekonująco w każdej z ról. Zresztą przekonajcie się sami. 

Najciekawsze jest to, że prawie wszystkie wymienione w powyższym filmie potwory są ciągle żywe w świadomości fanów horrorów. Klasyczne stwory z pierwszych filmów kina grozy stopniowo będą powoływane do życia przez studio Universal. Niedawno odbyła się premiera „Mumii” z Tomem Cruisem, która rozpoczęła tzw. Dark Universe. „Ptaki” Hitchcocka mają powrócić jako serial, historia Jasona Voorheesa prawdopodobnie zostanie opowiedziana na nowo przy okazji 40-lecia filmu, Pennywise podbił cały świat, a już 27 października 2017 roku obejrzymy kontynuację serii „Piła” o podtytule „Dziedzictwo.

A jeśli chcielibyście sobie zrobić make-up Pennywise'a, to zawsze możecie skorzystać z poradnika, o którym pisaliśmy na naszej stronie

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Piła To Drakula Horror