20 filmów niebezpiecznych dla rodzin chrześcijańskich

Robert Skowronski
08.11.2016 11:26
20 filmów niebezpiecznych dla rodzin chrześcijańskich Fot. materiały prasowe

Dzieła, które przyciągnęły do kin miliony, lub jeżeli nawet zgromadziły mniejszą liczbę odbiorców, to na stałe zapisały się w historii X Muzy. Czy godzą one w chrześcijańskie wartości?

Portal KulturaDobra.pl określa siebie jako „Przewodnik dla rodzin chrześcijańskich po świecie filmu”. Dzieła polskiej i światowej kinematografii oceniane są na podstawie kilku wytycznych: nieprzyzwoitości języka, obecności scen przemocy, grozy, nieskromności oraz seksu, a także pojawiania się wątków antychrześcijańskich i fałszywych doktryn.

O serwisie w ostatnich dniach zrobiło się głośno z racji tego, że pojawiła się tam recenzja animacji „Happy Feet: Tupot małych stóp”. W tej bajce dla dzieci z 2006 roku doszukano się treści złych, dwuznacznych i niebezpiecznych. Została ona określona jako wstrętna, bezbożna i niemoralna propaganda. Jakie były ku temu przesłanki?

Mamy tu do czynienia z łatwą do rozpoznania apologią bezbożności i ateizmu oraz atakami na wiarę w Boga i religię. Jak to zostało już powyżej wskazane pingwiny cesarskie wierzą w „Wielkiego Pingwina”, a wiarę w to promują zwłaszcza rządzący nimi starsi, którzy często używają słów w rodzaju: „bluźniercze podrygi”, „bezbożne żądze”, „kara”, „potępiamy rozwiązłość”, etc. Nie trzeba być bardzo przenikliwym, by w „Wielkim Pingwinie” widzieć „zwierzęcą” metaforę Osoby Boga, zaś w typowej terminologii starszych pingwinów ujrzeć niczym w zwierciadle biblijnie i tradycyjnie chrześcijański język, który niegdyś często słyszało się z ambon i kazalnic. Niestety jednak wszystkie te rzeczy są tu pokazane jako błędne i w najlepszym wypadku będące  wynikiem ignorancji. Przyszłość należy tu do tych, którzy ignorują wiarę w „Wielkiego Pingwina” i nie przejmują się przestrogami starszych rządzących.

Stwierdziliśmy, że prześledzimy filmową bazę KulturyDobra i znajdziemy tytuły znane masowym widzom, które przez serwis zostały ukazane w złym świetle. Wybraliśmy jedne z najbardziej znanych animacji, filmowe serie, obrazy dla młodzieży czy też te, które zdobyły szereg prestiżowych nagród. Są tu dzieła starsze i nowsze. Pamiętajcie jednak, że baza chrześcijańskiego portalu zawiera 546 pozycji. Jeżeli w naszym zestawieniu brakuje Wam takich głośnych tytułów, jak np. „Avengers”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, „Szybcy i wściekli”, „Mroczy Rycerz” czy innych, to dlatego, że nie znajdziemy ich opisów na KulturzeDobra.

Pamiętajcie, że nie powinniście też słuchać kapel, które znalazły się na liście zakazanych zespołów, którą stworzył ks. Piotr Markielowski.

Widzieliście któryś z tych obrazoburczych filmów?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.