21 maja 2021 roku dniem Keanu Reevesa. Do kin wchodzą wtedy "Matrix 4" i "John Wick 4"

13.12.2019 13:06
 21 maja 2021 roku dniem Keanu Reevesa. Do kin wchodzą wtedy "Matrix 4" i "John Wick 4" Fot. Hahn Lionel/ABACA/Abaca/East News

Fani ogłosili, że nieoficjalny "Dzień Keanu Reevesa" wypadnie 21 maja 2021 roku. Wtedy wówczas mają zadebiutować w kinach dwa wyczekiwane filmy z udziałem aktora.

Już w 2020 roku ma ruszyć produkcja nowej odsłony "Matriksa". W produkcji ponownie wystąpi Keanu Reeves, a także Carrie-Ann Moss, która wcielała się w ukochaną Neo, Trinity. Wytwórnia Warner Bros. postanowiła podzielić się datą premiery "Matriksa 4" - ta wypada 21 maja 2021 roku. Co ciekawe, jest to również dzień, kiedy w kinach pojawi się również inny blockbuster z Keanu w roli głównej. Chodzi oczywiście o "Johna Wicka 4".

Keanu Reeves z dwoma filmowymi premierami tego samego dnia

Keanu Reeves niedawno przeżył niesamowity renesans kariery. Jego występ w "Johnie Wicku" spowodował niesamowity wzrost jego popularności, a fakt, że aktor został również zaangażowany do jednej z głównych ról w "Cyberpunku 2077" spowodował również zainteresowanie Reevesem ze strony środowiska graczy. 

Przeczytaj także

Oczywiście fakt, że Keanu Reeves wystąpi w dwóch blockbusterach debiutujących tego samego dnia nie został pominięty przez fanów. Ci szybko zaczęli namawiać resztę internetu, by dzień 21 maja 2021 roku został międzynarodowym "Dniem Keanu Reevesa". Propozycję szybko podłapały zagraniczne media, które chętnie używały tej nośnej nazwy w swoich artykułach i postach na mediach społecznościowych:

Nowa odsłona "Matriksa" zostanie wyreżyserowana przez Lanę Wachowski, która zresztą napiszę też scenariusz z pomocą Aleksandara Hemona i Davida Mitchella. Mitchell wspólnie z Grantem Hillem są producentami filmu. Oprócz powracających Reevesa i Moss w filmie pojawią się też Yahya Abdul-Mateen II ("Aquaman" i "Watchmen"), Jessica Henwick i Neil Patrick Harris, który ma zagrać złoczyńcę w nowej odsłonie filmu.

"John Wick 4" będzie natomiast kontynuował historię płatnego zabójcy, który wypowiada wojnę organizacji najemników i postanawia ją zniszczyć. Tak jak wspominaliśmy, obydwa filmy z Reevesem zadebiutują już 21 maja 2021 roku. 

Zobacz także: "John Wick 4" - co wiemy o nadchodzącym filmie z Keanu Reevesem?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.