30.06.2016 12:50

21 postaci z „Gry tron” w 1 osobie

Niektórzy mają niepodważalny talent do naśladowania innych, czy to pod względem wyglądu, ruchu, a niekiedy nawet mowy. Przez struny głosowe Scheiffera Batesa przymówili bohaterowie „Gry tron”.

21 postaci z „Gry tron” w 1 osobie
foto: kadr z wideo

YouTuber będący jednocześnie aktorem głosowym i komikiem od dłuższego czasu prowadzi swoją działalność w sieci. Sprowadza się ona do naśladowania znanych postaci z kina i telewizji. Bates nie przeobraża się w nie w całości, skupia się wyłącznie na przemawianiu w taki sam sposób jak one.

Wraz z końcem 6. sezonu „Gry tron” postanowił on stworzyć coś uświęcającego to. Tym samym możemy posłuchać, jak przez Scheiffera Batesa przemawiają m.in. Jon Snow, Jaime Lannister, Tyrion Lannister, Varys, Bronn czy sir Davos. Postaci znalazło się w sumie 21, a większość wygłasza monolog, który raczej nie mógłby się znaleźć w scenariuszu serialu, ze względu na swoją prześmiewczość i ironię. 

Przykładowo Sam Tarly zachwala umiejętności łowieckie Goździka, która ostatnio upolowała kebaba z sosem czosnkowym. Po takich zamiłowaniach kulinarnych przyjaciela Jona Snowa można w ciemno zaryzykować stwierdzenie, że odnalazłby się w kraju nad Wisłą, gdzie podobna kuchnia jest dostępna praktycznie w każdym zakątku. Z kolei Tormund, jak na Dzikiego przystało, dzieli się mało subtelną uwagą, że prawdziwy Królobójca (tak określany jest Jaime Lannister), znajduje się w jego spodniach, zaś Ramsey Bolton rozkazuje przygotować sobie kąpiel i zapalić świeczkę Yankee, a Wielki Wróbel poleca przyznanie się do swoich grzechów zakładając skarpetki i sandały.

Posłuchajcie 21 postaci z „Gry tron” przemawiających przez 1 osobę:

Równie zabawnych wideo związanych z „Grą tron” można znaleźć dużo więcej. Wystarczy tylko wspomnieć o filmiku z nagą Daenerys na smoku, czy o tym ukazującym wizję tego, co by było, gdyby bohaterowie mieli swoje konta na Facebooku. Serial HBO został też połączony ze „Świętym Graalem”, muzyką Dawida Podsiadło, doczekał się też polskiej wersji oraz zwierzęcego coveru.

Przypominamy, że showrunnerzy serialu, David Benioff i D.B. Weiss, zdradzili, że mają rozpisaną historię na jeszcze 13 odcinków. Te mają się zmieścić w dwóch kolejnych seriach.

Która postać wyszła Scheifferowi Batesowi najlepiej?

Jaki rodzaj i do czego dobrać sandały dla mężczyzn?

Robert Skowronski
Tagi: Gra o tron