3 aktorów stara się o rolę młodego Hana Solo

Robert Skowronski
16.03.2016 11:31
3 aktorów stara się o rolę młodego Hana Solo Fot. kadr z filmu

„Chewie jesteśmy (prawie) w domu”, a to dlatego, że o rolę młodego Hana Solo ubiega się już tylko trzech aktorów. Kim oni są?

Studio Disneya planuje zrealizować spin-off „Gwiezdnych wojen” o przygodach pilota Sokoła Millenium sprzed wydarzeń znanych z pełnometrażowego dzieła. Twórcami obrazu ma być duet Phil Lord i Chris Miller, czyli reżyserzy takich filmów, jak: „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” i „LEGO: Przygoda”, a także dwóch odsłon „Jump Street”.

Początkowo o rolę młodego Hana Solo starało się 2,5 tysiąca aktorów. Wyłoniono spośród nich 12 kandydatów, teraz została już tylko finałowa trójka. Któż to taki?

  • Alden Ehrenreich („Piękne istoty”, „Ave, Cezar!”)
  • Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”, „Makbet”)
  • Taron Egerton („Kingsman: Tajne służby”, „Legend”)

Aktorzy przeszli już testy w Londynie, choć nie wiadomo czy chodzi o te w charakteryzacji czy te przed kamerą. Według nieoficjalnych informacji podane nazwiska to nie wszystkie, jakie są rozpatrywane przez Disneya. Studio stara się strzec wszelkich informacji dotyczących projektów związanych z „Gwiezdnymi wojnami” i odmówiło udzielenia komentarza w tej sprawie.

Wyłoniona trójka znalazła się w gronie dziesięciu szczęśliwców, którzy mieli okazję spotkać się z twórcami. Wśród nich byli m.in. Miles Teller i Ansel Elgort, których ostatnio mogliśmy oglądać w trzeciej części serii „Niezgodna”, a także Emory Cohen mający na koncie występ w nominowanym do Oscara filmie „Brooklyn”.

Planuje się, że film o Hanie Solo ma mieć swoją premierę w maju 2018 roku, zaś zdjęcia mają ruszyć w styczniu 2017 roku. Wybrany z kandydatów może zaliczyć też krótki epizod w „Rogue One” - obraz trafi na rodzime ekrany w grudniu 2016.

Lord i Miller wyznali, że są oddanymi fanami „Gwiezdnych wojen”, a zajęcie się filmem o Hanie Solo to dla nich nie tylko wielkie wyzwanie, ale też spełnienie pragnień:

Obiecujemy wziąć na siebie to ryzyko i dać publice świeże doświadczenie. Przyrzekamy także samym sobie być wiernymi przewodnikami dla tych postaci, które tyle dla nas znaczą. Spełnia się nasze marzenie o zrobieniu filmu o jednym z największych bohaterów wszech czasów na licencji, w której byliśmy zakochani od momentu, którego już nawet nie pamiętamy.

W filmie o Hanie Solo ma też pojawić się Chewbacca. Obraz pokaże m.in. jak przecięły się ścieżki bohaterów oraz w jaki sposób doszło do nawiązania się przyjaźni pomiędzy przemytnikami. 

Tymczasem Harrison Ford został potwierdzony jako odtwórca głównej roli w „Indianie Jonesie 5”. Trwają również prace nad „Gwiezdnymi wojnami: Epizodem VIII”, wyciekły już nawet pierwsze nieoficjalne zdjęcia z planu.

Kogo widzielibyście w roli młodego Hana Solo?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.