3 aktorów stara się o rolę młodego Hana Solo

Robert Skowronski
16.03.2016 11:31
3 aktorów stara się o rolę młodego Hana Solo Fot. kadr z filmu

„Chewie jesteśmy (prawie) w domu”, a to dlatego, że o rolę młodego Hana Solo ubiega się już tylko trzech aktorów. Kim oni są?

Studio Disneya planuje zrealizować spin-off „Gwiezdnych wojen” o przygodach pilota Sokoła Millenium sprzed wydarzeń znanych z pełnometrażowego dzieła. Twórcami obrazu ma być duet Phil Lord i Chris Miller, czyli reżyserzy takich filmów, jak: „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” i „LEGO: Przygoda”, a także dwóch odsłon „Jump Street”.

Początkowo o rolę młodego Hana Solo starało się 2,5 tysiąca aktorów. Wyłoniono spośród nich 12 kandydatów, teraz została już tylko finałowa trójka. Któż to taki?

  • Alden Ehrenreich („Piękne istoty”, „Ave, Cezar!”)
  • Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”, „Makbet”)
  • Taron Egerton („Kingsman: Tajne służby”, „Legend”)

Aktorzy przeszli już testy w Londynie, choć nie wiadomo czy chodzi o te w charakteryzacji czy te przed kamerą. Według nieoficjalnych informacji podane nazwiska to nie wszystkie, jakie są rozpatrywane przez Disneya. Studio stara się strzec wszelkich informacji dotyczących projektów związanych z „Gwiezdnymi wojnami” i odmówiło udzielenia komentarza w tej sprawie.

Wyłoniona trójka znalazła się w gronie dziesięciu szczęśliwców, którzy mieli okazję spotkać się z twórcami. Wśród nich byli m.in. Miles Teller i Ansel Elgort, których ostatnio mogliśmy oglądać w trzeciej części serii „Niezgodna”, a także Emory Cohen mający na koncie występ w nominowanym do Oscara filmie „Brooklyn”.

Planuje się, że film o Hanie Solo ma mieć swoją premierę w maju 2018 roku, zaś zdjęcia mają ruszyć w styczniu 2017 roku. Wybrany z kandydatów może zaliczyć też krótki epizod w „Rogue One” - obraz trafi na rodzime ekrany w grudniu 2016.

Lord i Miller wyznali, że są oddanymi fanami „Gwiezdnych wojen”, a zajęcie się filmem o Hanie Solo to dla nich nie tylko wielkie wyzwanie, ale też spełnienie pragnień:

Obiecujemy wziąć na siebie to ryzyko i dać publice świeże doświadczenie. Przyrzekamy także samym sobie być wiernymi przewodnikami dla tych postaci, które tyle dla nas znaczą. Spełnia się nasze marzenie o zrobieniu filmu o jednym z największych bohaterów wszech czasów na licencji, w której byliśmy zakochani od momentu, którego już nawet nie pamiętamy.

W filmie o Hanie Solo ma też pojawić się Chewbacca. Obraz pokaże m.in. jak przecięły się ścieżki bohaterów oraz w jaki sposób doszło do nawiązania się przyjaźni pomiędzy przemytnikami. 

Tymczasem Harrison Ford został potwierdzony jako odtwórca głównej roli w „Indianie Jonesie 5”. Trwają również prace nad „Gwiezdnymi wojnami: Epizodem VIII”, wyciekły już nawet pierwsze nieoficjalne zdjęcia z planu.

Kogo widzielibyście w roli młodego Hana Solo?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.