17.01.2018 17:05

„300” powróci w prequelu serii

Młody Kserkses jest świadkiem upadku swojego ojca Dariusza, który postanowił zmierzyć się z armią Greków. Perski władca postanawia się zemścić. Tak zapowiada się fabuła prequela słynnego komiksu Franka Millera. 

„300” powróci w prequelu serii
foto: kadr z filmu 300

Na ten moment fani komiksu, a w szczególności twórczości Franka Millera czekali długie lata. Człowiek, który w latach 80. zrobił z Daredevila naprawdę ciekawą postać, a dekadę później stworzył komiks „Sin City”, ma na swoim koncie również opowieść, która opiera się na wydarzeniach historycznych. Mowa oczywiście o „300”. Komiks został z 1998 roku po 8 latach zekranizowany przez Zacka Snydera. W 2014 roku powstał sequel filmu zatytułowany „300: Początek imperium”. W 2018 roku wydawnictwo Dark Horse wyda w końcu długo wyczekiwaną drugą część komiksu, która będzie rozgrywać się przed wydarzeniami z „300”.

Xerxes: The Fall of the House of Darius and the Rise of Alexander - o czym jest komiks? 

Nietrudno się domyślić, że kontynuacja „300” będzie dotyczyć postaci Kserksesa. Historia zacznie się jednak od jego ojca Dariusza, który postanowił zmierzyć się z armią Greków. Po porażce perskich wojsk Kserkses poświęca całe życie na zemstę. Finalnie dochodzi do starcia z Aleksandrem Wielkim. Wydawnictwo w końcu podało datę premiery komiksu. Miller jest odpowiedzialny za scenariusz i rysunki. Pokazano też pierwszą okładkę serii, na której widać głowę młodego Kserksesa. 

Xerxes: The Fall of the House of Darius and the Rise of Alexander

W komiksie zobaczymy początki młodego króla, który w przyszłości wyruszy na bitwę pod Termopilami. Opętany żądzą zemsty, za pokonanie Dariusza przez greckie wojska Kserkses, zbierze ogromną armię, by zmieść Greków z powierzchni ziemi i uczynić cały świat na swoje podobieństwo. częściowa seria ma ukazać konflikt dwóch różnych kultur z punktu widzenia Persji, a zazwyczaj ukazywany jako wielki bohater Aleksander Macedoński, ma stać się głównym antagonistą w opowieści. Pierwszy numer nowej serii Millera ma się ukazać 1 kwietnia 2018 roku. W Polsce pewnie trzeba będzie poczekać na wydanie zbiorcze. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zack Snyder 300 Frank Miller