„300” wykroczy poza starożytną Grecję?

Robert Skowronski
21.03.2016 08:07
„300” wykroczy poza starożytną Grecję? Fot. kadr z filmu

Historia starożytnej Grecji to m.in. ogromne, epickie bitwy. Tych jednak nie brakowało też w innych kulturach i właśnie na nich miałyby się skupić kolejne części „300”.

Wpierw Leonidas starł się z wojskami Kserksesa w bitwie pod Termopilami. Następnie Temistokles wystąpił przeciwko Persom. Reżyserem pierwszej z odsłon był Zack Snyder, przy kontynuacji występował już jako współautor scenariusza. Okazuje się, że twórcy marzy się przedstawienie kolejnych epickich bitew. Czy to oznacza, że dostaniemy następne części „300”?

Być może, być może. Dużo rozmawialiśmy o różnych inkarnacjach „300”. Zastanawialiśmy się, czy istnieje możliwość opuszczenia starożytnej Grecji i wykorzystania jej jako punktu wyjścia do opowiedzenia o innych historycznych konfliktach.

Wcześniej w jednym z udzielonych wywiadów Zack Snyder wspominał, że chciałby nakręcić film o Jerzym Waszyngtonie. Potencjalne dzieło widział jako zrealizowane w stylu „300”:

Pierwsze pytanie, jakie sobie zadaliśmy, brzmiało „jak ma to wyglądać”? Wskazałem wówczas na obraz Waszyngtona przekraczającego rzekę Delaware. Wygląda jak „300”. Nie będzie to trudne.

Reżyser i teraz wrócił do tego konceptu. Wygląda więc na to, że idea przyświecająca ekranizacji komiksu Franka Millera może się po prostu przenieść na inne scenariusze:

Mówiłem już o tym, że myślimy o dziele o wojnie o niepodległość. Dyskutowaliśmy o Alamo, a także o bitwie w Chinach - coś w stylu „The Lost Legion” z 2014 roku. Każdy z tych pomysłów jest teraz na tapecie.

Zack Snyder nie próżnuje, a w jego głowie rodzą się kolejne pomysły. Twórca zdradził, że chciałby również zekranizować powieść Ayn Rand, „Źródło”. Byłby to remake wersji z 1949 roku w reżyserii Kinga Vidora z rolą Gary'ego Coopera. Ponownie za temat wziął się w latach 70. Michael Cimino, jednak projekt nie doszedł do skutku po spektakularnej finansowej klęsce „Wrót niebios”. Snyder wyznał, że już zaczął prace przy tym dziele:

Studio Warner Bros. posiada scenariusz, a ja już zacząłem się tym nieco zajmować. Zawsze czułem, że „Źródło” było tezą o procesie twórczym i o tym, co to znaczy coś stworzyć.

Póki co ostatnim dziełem reżysera pozostaje „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, którego polska premiera odbędzie się 1 kwietnia 2016 roku. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Jesse Eisenberg i Jeremy Irons. Ben Affleck wyznał, że nie wyklucza możliwości wyreżyserowania solowego dzieła o Batmanie. Aktor wcielający się w Człowieka Nietoperza ma się podjąć zadania tylko wtedy, gdy będzie miał wystarczająco ciekawy pomysł na fabułę.

Chcielibyście zobaczyć kolejne części „300”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.