11.05.2018 15:37

„355”: Żeński film szpiegowski robi furorę w Cannes. Pokazano pierwsze oficjalne zdjęcie obsady

Zapoczątkowany przez Jessikę Chastain projekt filmowy „355” nabiera rumieńców. Gwiazdy produkcji spotkały się w Cannes, by promować swój żeński film szpiegowski.

355 obsada
foto: Matt Baron/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Jessica Chastain i Simon Kinberg zgromadzili w Cannes topową międzynarodową obsadę swojego nowego projektu filmowego, by zaprezentować go potencjalnym inwestorom i producentom oraz przyszłej publiczności. „355” ma być opowieścią o grupie kobiet szpiegów z różnych stron świata, które muszą połączyć siły, by powstrzymać złowrogą organizację kryminalistyczną. W filmie wystąpią Jessica Chastain, Marion Cotillard, Penelope Cruz, Fan Bingbing i Lupita Nyong'o.

„355” gorąco przyjęty na festiwalu w Cannes

Projekt Chastain podczas oficjalnej prezentacji w Cannes spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i od razu zgarnął kilka ważnych międzynarodowych umów. Gwiazda i producentka „355” wspominała o tym, że jej pomysł zrodził się podczas zeszłorocznego festiwalu, kiedy rozmawiała ze swoim agentem o braku filmów akcji, w których główną rolę odgrywają kobiety.

„355” nie ma jeszcze scenariusza, ale dzięki determinacji i sile przekonywania Jessiki Chastain, na pokładzie są już Simon Kinberg w roli reżysera i producenta, Theresa Rebeck, która będzie pracowała nad tekstem do filmu oraz obsada składająca się z najgorętszych żeńskich nazwisk Hollywood.

Lupita Nyong’o przyznała, że pomysł Chastain bardzo jej się spodobał i opowiedziała o tym, co przekonało ją, by wystąpić w „355”:

"

Nigdy nie widziałam afrykańskiej kobiety w roli szpiega. Dlatego jest to dla mnie ważne, bo wiem, że one istnieją. Tym, co daje przewagę mojej bohaterce, jest fakt, że ludzie mają o niej niskie mniemanie. "

Nyong’o udostępniła też pierwsze zdjęcie całej grupy przyszłych kobiet szpiegów z filmu „355”:

„355” – kiedy premiera?

Film „355” ma być thrillerem akcji. Jego tytuł odnosi się do tajnego kodu, jakim określano ponoć pierwszą amerykańską kobietę szpieg. Prace nad projektem mają rozpocząć się z końcem 2018 lub na początku 2019 roku, po tym jak Chastain i Kinberg zakończą dokrętki do „Dark Phoenix”. Premiery należy więc spodziewać się w roku 2020. Twórcy chcieliby, aby produkcja przerodziła się we franczyzę.

Natalia Hluzow
Tagi: News Cannes 355 jessica Chastain