Jessica Chastain szykuje pełną gwiazd, żeńską odpowiedź na serie o Jamesie Bondzie i Jasonie Bournie

Natalia Hluzow
02.05.2018 22:26
Jessica Chastain szykuje pełną gwiazd, żeńską odpowiedź na serie o Jamesie Bondzie i Jasonie Bournie Fot. PPE/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS; Matt Baron/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Matt Baron/BEI/Shutterstock/EAST NEWS

Jedna z najtwardszych kobiet w Hollywood zaprosiła do współpracy Simona Kinberga i śmietankę hollywoodzkich gwiazd, by zrealizować film „355” o kobietach szpiegach.

Jessica Chastain, Marion Cotillard, Penelope Cruz, Fan Bingbing i Lupita Nyong'o w jednym filmie? To możliwe - jeśli tylko cel jest szczególny, a pomysł wybitnie intrygujący. Jedne z najjaśniejszych gwiazd współczesnego kina połączą siły na ekranie w nadchodzącym filmie „355”. Produkcja jest planowana jako thriller akcji, który ma opowiadać o kobietach szpiegach z różnych stron świata, które działają na rzecz wspólnego celu.

„355” - żeńska odpowiedź na filmy o Jamesie Bondzie

Pomysłodawczynią projektu „355” jest Jessica Chastain - znana z twardych negocjacji i żelaznych zasad oraz bezwzględnego sprzeciwiania się nierównemu traktowaniu kobiet. Aktorka postanowiła postarać się o porządne żeńskie przedstawicielstwo w ramach gatunku zdominowanego przez mężczyzn. To ona zaprosiła Simona Kinberga i wszystkie pozostałe aktorki do współpracy. Jak powiedziała w wywiadzie dla portalu Deadline:

Tak świetnie bawiłam się podczas pracy na planie Służących, że cały czas chciałam zrobić kolejny kobiecy film zespołowy. Uwielbiam filmy o Bournie, filmy z serii Mission: Impossible i zastanawiało mnie, dlaczego - poza Aniołkami Charliego - nie było żadnego prawdziwego thrillera szpiegowskiego o grupie kobiet.

Aktorka postanowiła niezwłocznie zaradzić tej sytuacji i podczas pracy na planie „X-Men: Dark Phoenix” podeszła do Simona Kinberga i zaproponowała mu zrealizowanie filmu, w którym zgromadziłaby wyłącznie żeńską, międzynarodową obsadę. Jak wspomina:

Poszłam z tym pomysłem do Simona, powiedziałam mu, o jakich aktorkach myślę, a on odpowiedział - „Chcę to z Tobą zrobić”. Wtedy zadzwoniłam do wszystkich kobiet, powiedziałam im, jaką mam wizję i że chcę żeby był to proces oparty na współpracy i żebyśmy tworzyły to wszystkie razem.

I wszystkie zaproszone do współpracy aktorki się zgodziły. Również na to, by wspólnie promować projekt podczas tegorocznego festiwalu w Cannes.

„355” - wyjątkowy tytuł wyjątkowego projektu

Film będzie nosił tytuł „355” na cześć pseudonimu kobiety szpiega z czasów Rewolucji Amerykańskiej. 355 była jedną z pierwszych żeńskich szpiegów w Stanach Zjednoczonych. Jej tożsamość do dziś nie jest znana. Jednak dla wielu kobiet pracujących w CIA, MI6 czy podobnych organizacjach, kod 355 jest uniwersalnym terminem określającym kobietę szpiega.

Twórcy filmu „355”

Jessica Chastain postarała się, by jej pomysł nie trafił w przypadkowe ręce. Sama nie tylko wystąpi w filmie, ale będzie go również współprodukować wraz z Simonem Kinbergiem, który - poza tym, że od niedawna jest reżyserem („Dark Phoenix” to jego debiut) - jest przede wszystkim producentem odpowiedzialnym za większość filmów z serii X-Men. Scenariusz stworzy pisarka i dramaturg - Theresa Rebeck. Chastian i Kinberg liczą na wielki sukces projektu i mają nadzieję, że z czasem uda się uczynić z niego franczyzę.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.