31.03.2020 14:06

„365 dni” kolejnym filmem, który w ekspresowym tempie trafi na Netfliksa

Adaptacja bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej „365 dni” trafiła do polskich kin 7 lutego, na tydzień przed Walentynkami. Teraz w ekspresowym tempie trafi na platformę Netflix. Kiedy dokładnie? W środę 1 kwietnia. I nie, to nie jest żart przed Prima Aprilis.

„365 dni” kolejnym filmem, który w ekspresowym tempie trafi na Netfliksa
fot. materiały prasowe Next Film

"365 dni" premierowo na Netflix

Film „365 dni” w reżyserii Barbary Białowąs i Tomasza Mandesa będzie kolejną produkcją, która z powodu epidemii koronawirusa w ekspresowym tempie trafi na platformy streamingowe.

"365 dni" – fabuła

„365 dni” opowiada historię młodej dziewczyny, która podczas wakacji we Włoszech zostaje porwana przez włoskiego mafioso. Ten postanawia ją więzić przez tytułowe 365 dni, podczas których ma nadzieję, że kobieta się w nim zakocha.

Pierwowzór określany był mianem „połączenia „50 twarzy Greya” z „Ojcem chrzestnym”, a film podzielił widzów i krytyków, którzy krytykowali twórców za sposób przedstawienia akcji. Mimo wszystko produkcję w pierwszych tygodniach od wyświetlania zobaczyło 1,5 mln widzów. Teraz zaś trafi do wszystkich polskich użytkowników Netfliksa.

scena z filmu 365 dni
scena z filmu 365 dni
Przeczytaj także „365 dni” najpopularniejszym filmem 2020 roku. Blanka Lipińska liczy na pobicie rekordu „Kleru”

Informacją o dacie premiery podzielił się polski oddział platformy streamingowej za pomocą swoich social mediów.

Koronawirus przyspiesza premiery polskich filmów

Warto przypomnieć, że to już trzeci polski film w ostatnim czasie, który trafi na VOD w krótkim czasie od swojej premiery. Taki los spotkał już „Salę Samobójców. Hejtera” Jana Komasy (6 dni po premierze kinowej), czy polski slasher „W lesie dziś nie zaśnie nikt” Bartosza M. Kowalskiego, który trafił na Netflix zanim nawet mógł pojawić się w kinach.  

Czytaj także: "Zenek" drugim najgorszym filmem na świecie według IMDB. Zaraz za nim jest "365 dni".

Czy planujesz obejrzeć film "365 dni" na Netfliksie?

Tagi: Film News Netflix 365 dni