Blade i Ghost Rider powrócą w filmach Marvela? Kevin Feige nie wyklucza pojawienia się horrorów w 4. fazie MCU

Natalia Hluzow
24.04.2018 18:19
Blade i Ghost Rider powrócą w filmach Marvela? Kevin Feige nie wyklucza pojawienia się horrorów w 4. fazie MCU Fot. kadr z filmu "Ghost Rider"

Faza III filmowego uniwersum Marvela chyli się ku końcowi. Co czeka fanów MCU po premierze „Avengers 4”? Kevin Feige jest otwarty na pomysł, by realizować też horrory.

W związku z nieuchronnie zbliżającym się końcem III fazy MCU, który łączy się zarówno z podsumowaniem 10 lat istnienia franczyzy w filmach „Avengers: Infinity War”„Avengers 4”, jak i z kończącymi się kontraktami największych gwiazd MCU, Kevin Feige, szef Marvel Studios, coraz częściej słyszy pytania o przyszłość filmowego uniwersum. W jednym z ostatnich wywiadów wypowiedział się na temat tego, czy przewiduje w kolejne fazy MCU włączyć horrory.

Czy Ghost Rider i Blade powrócą w 4. fazie MCU?

Wszelkie informacje na temat 4. fazy MCU są oczywiście ściśle tajne i dopóki „Avengers 4” nie trafi do kin, nie poznamy żadnych szczegółowych planów Marvel Studios na lata 2020-2022. Niemniej, pogdybać zawsze można. Szczególnie z Kevinem Feige, który z pewnością już bardzo dobrze wie, co czeka fanów filmowego świata Marvela w nadchodzących latach. 

Zapytany w wywiadzie dla Comicbook, czy rozważał wprowadzenie horrorów (a takich wśród komiksów Marvela nie brakuje) w 4. fazie MCU, odpowiedział:

Myślę, że samo słowo horror może znaczyć wiele rzeczy. Czy mówiąc horror masz na myśli film w stylu Teksańskiej masakry piłą mechaniczną czy Hostelu czy Poltergeist? Poltergeist to trochę bardziej mój konik, to naprawdę świetny film, który przeraził mnie nie na żarty, ale jest też dobrą rozrywką. Zdecydowanie chciałbym pobawić się tyloma gatunkami, iloma tylko się da. 

Feige, realizując filmy na podstawie komiksów Marvela, bez wątpienia ma taką możliwość. Mieliśmy już zresztą okazję oglądać zarówno filmowego Blade'a, jak i Ghost Ridera, tyle, że nie pod szyldem Disneya w ramach filmowego uniwersum. Czy teraz się to zmieni? Sukces filmu „To” oraz nadchodzące filmy z pogranicza horroru i superhero movie, jak „Venom” czy „New Mutants”, sugerują, że widzowie chcą oglądać takie filmy. A Kevin Feige, jako bardzo dobry strateg, z pewnością nie zignoruje potrzeb i pragnień widzów. 

Tego, co czeka nas w 4. fazie MCU dowiemy się najwcześniej w 2019 roku. Tymczasem już 25 kwietnia 2018 premiera wyczekiwanego „Avengers: Infinity War”.

Najmodniejsze kurtki męskie tego sezonu

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.