23.01.2019 10:04

8 nominacji do Oscarów dla "Black Panther" i "Avengers: Infinity War" - jak zareagował Marvel?

We wtorek 22 stycznia 2019 roku Akademia Filmowa opublikowała listę nominowanych do Oscarów za rok 2018. Wśród wyróżnionych filmów znalazły się produkcje Marvel Studios - "Black Panther" i "Avengers: Infinity War". W jaki sposób na wieści zareagowali twórcy i fani?

8 nominacji do Oscarów dla "Black Panther" i "Avengers: Infinity War" - jak zareagował Marvel?
foto: kadr z filmu

Poznaliśmy już nominowanych do Oscarów 2019 - dla nas jako Polaków najważniejsze są oczywiście aż 3 nominacje dla "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego, która nie tylko powalczy o miano najlepszego filmu nieanglojęzycznego, ale także o statuetki w kategoriach "Najlepszy reżyser" oraz "Najlepsze zdjęcia". Ogromnym wygranym nadchodzącej ceremonii jest również Disney, którego filmy "Black Panther" i "Avengers: Infinity War" zostały nominowane łącznie w 8 kategoriach. 

Kontynuacja przygód Avengers, którzy tym razem zmierzyli się z Thanosem, ma szansę na statuetkę za najlepsze efekty specjalne. Akademia jeszcze bardziej doceniła film "Black Panther" - produkcja Ryana Cooglera zdobyła nominacje w aż 7 kategoriach. Wśród nich m.in. za bycie najlepszym filmem 2018 roku. To 1. film superbohaterski w historii, który został nominowany w tej najważniejszej kategorii. 

Marvel z 8 nominacjami do Oscarów

W związku z tak ogromnym sukcesem, Marvel pochwalił się informacją o nominacjach na swoim Twitterze:

Na wieść zareagowali również twórcy filmów i aktorzy, którzy wystąpili w "Black Pantherze" i "Avengers: Infinity War":

Nadchodzące filmy Marvel Cinematic Universe

O tym, czy filmy "Black Panther" i "Avengers: Infinity War" otrzymają statuetki? Tego dowiemy się podczas ceremonii Oscarowej, która odbędzie się 24 lutego 2019 roku. W 2019 roku zobaczymy "Kapitan Marvel" (8 marca 2019 roku), "Avengers: Endgame" (25 kwietnia 2019 roku) oraz "Spider-Mana: Far From Home" (5 lipca 2019 roku). 

Kamil Kacperski
Tagi: Black Panther Avengers: Infinity War