10.10.2016 10:26

8 zwiastunów z New York Comic Con 2016

Podczas nowojorskiej imprezy zaprezentowano szereg długo oczekiwanych zwiastunów równie gorących tytułów, które mają zadebiutować na wielkim ekranie.

8 zwiastunów z New York Comic Con 2016
foto

Odbywające się w różnych zakątkach świata Comic-Cony przyzwyczaiły nas do tego, że prezentowane są wówczas różne nowości od studiów filmowych. Skrywane tajemnice wychodzą wówczas na światło dzienne. Wszelkie materiały opatrzone napisem „top secret” stają się w końcu publiczne. Nie inaczej stało się podczas nowojorskiego Comic-Conu. A oto garść tego co zaprezentowano:

1. „Underworld: Blood Wars”

To już drugi zwiastun obrazu z Kate Beckinsale w roli głównej. Aktorka wraca jako Selene pierwszy raz od 2012 roku. Stanie ona w środku wojny między Lykanami, jak i wampirami, które ją zdradziły. Jej jedynymi sprzymierzeńcami są David (Theo James) oraz jego ojciec, Thomas (Charles Dance). Film wyreżyseruje Anna Foerster. Będzie to jej debiut na wielkim ekranie, gdyż wcześniej zajmowała się produkcjami telewizyjnymi - m.in. „Outlanderem”.

„Underworld: Blood Wars” ma wejść do kin 6 stycznia 2017 roku. Na ekranie zjawią się także Lara Pulver, James Faulkner, Peter Andersson, Clementine Nicholson, Bradley James i Daisy Head. Scenariusz napisał Cory Goodman, autor tekstów do „Księdza” czy „Łowcy czarownic”.

2. „Resident Evil: The Final Chapter”

Kolejna piękna i niebezpieczna, czyli Milla Jovovich jako Alice. Udostępniony już został 1. zwiastun „Resident Evil: The Final Chapter”, gdzie mogliśmy usłyszeć muzykę Guns N' Roses. W kolejnym trailerze także rozbrzmiewa twórczość Axla Rose'a i spółki, a także zewsząd dobiegają nas dźwięki naciskanego spustu.

Alice zostaje zmuszona, żeby wrócić do miejsca, gdzie zaczął się cały koszmar - do Ula w Raccoon City, gdzie Umbrella szykuje swoje siły, aby uderzyć w jedynych ocalałych z apokalipsy. Obraz Paula W.S. Andersona, który odpowiada za trzy wcześniejsze z pięciu części serii wejdzie do kin 27 stycznia 2017 roku.

3. „Wojna o planetę małp”

Tym razem to zaledwie teaser, na pełny zwiastun pozostaje nam jeszcze poczekać. Podobnie, jak na premierę, gdyż obraz trafi na ekrany 14 lipca 2017 roku. Caesar (Andy Serkis) i jego małpy uwikłają się w śmiertelny konflikt z ludzkimi oddziałami dowodzonymi przez bezwzględnego Pułkownika (Woody Harrelson). „Wojna o planetę małp” stanowić będzie trzecią odsłonę serii zapoczątkowanej w 2011 roku.

Na stołku reżysera powraca Matt Reeves odpowiedzialny za dochodową „Ewolucję planety małp”. W obsadzie znaleźli się także Steve Zahn, Judy Greer, Karin Konoval, Amiah Miller i Terry Notary. Scenariusz jest wspólnym dziełem Reevesa oraz Marka Bombacka.

4. „John Wick 2”

Były już strzelające panie, pora, aby za giwery chwycił mężczyzna i to nie byle jaki, bo John Wick znany też jako Baba Jaga, a grany przez Keanu Reevesa. Bohater ma nowego psa i nowe pokłady energii, aby dokopać złym gościom. Szykuje się kolejny obraz wypełniony po brzegi akcją - zresztą Keanu Reeves zawzięcie ćwiczył do tej roli.

Na ekran powrócą Ian McShane, John Leguizamo, Bridget Moynahan, Thomas Sadoski oraz Lance Reddick. Pojawi się również Laurence Fishburne, a także Common, Ruby Rose i Peter Stormare. Reżyseruje ponownie Chad Stahelski, jednak już bez Davida Leitcha. „John Wick 2” ma zadebiutować 10 lutego 2017 roku.

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny