10.10.2016 10:26

8 zwiastunów z New York Comic Con 2016

Podczas nowojorskiej imprezy zaprezentowano szereg długo oczekiwanych zwiastunów równie gorących tytułów, które mają zadebiutować na wielkim ekranie.

8 zwiastunów z New York Comic Con 2016
foto

5. „Power Rangers”

Kinowa wersja „Power Rangers” w reżyserii Deana Israelitego ma trafić na ekrany 24 marca 2017 roku. Nad scenariuszem pracowało łącznie sześć osób, w tym John Gatins („Giganci ze stali”) oraz Zack Stentz i Ashley Miller („Thor”).

W obsadzie znaleźli się Dacre Montgomery jako Jason (Czerwony Wojownik), RJ Cyler jako Billy (Niebieski Wojownik), Naomi Scott jako Kimberly (Różowy Wojownik), Becky Gomez jako Trini (Żółta Wojowniczka), Ludi Lin jako Zack (Czarny Wojownik). Zobaczymy również Elizabeth Banks w roli Rity Repulsy oraz Bryana Cranstona jako Zordona.

6. „Wielki Mur”

Największa superprodukcja w historii chińskiej kinematografii z udziałem hollywoodzkiego gwiazdora, czyli Matta Demona. Obraz reżyseruje Yimou Zhang, twórca m.in. „Domu latających sztyletów” i „Hero”. Na ekranie zjawią się również takie sławy, jak Pedro Pascal i Willem Dafoe. Autorem scenariusza jest Tony Gilroy. Premiera w Stanach Zjednoczonych i Chinach odbędzie się w grudniu 2016 roku, zaś do Polski obraz trafi 20 stycznia 2017.

Całość rozgrywa się 1000 lat temu, a Matt Damon wciela się w przybyłego z Europy najemnika. Uwięziono go w jednej z wież Wielkiego Muru, która staje się ostatnim bastionem ludzkości przed falą krwiożerczych bestii. Bohater zostaje członkiem oddziału walczącego z istotami wyjętymi z dawnych legend.

7. „Iron Fist”

Teraz proponujemy wycieczkę z dużego ekranu na mały, a to za sprawą połączonych sił Marvela i Netflixa w postaci serialu „Iron Fist”. Bohaterem jest Danny Rand (Finn Jones), który powraca do Nowego Jorku po tym, jak zaginął wiele lat temu. Metropolia jest przesiąknięta korupcją i przemocą. Iron Fist ma jednak na to odtrutkę - znajomość wschodnich sztuk walki i swoje żelazne pięści.

Poinformowano, że zakończono już zdjęcia do serialu, który ma zadebiutować 17 marca 2017 roku. Seria ma się składać z 13 odcinków, a jej showrunnerem i producentem wykonawczym jest Scott Buck.

8. „The Walking Dead”

Kogo zabił Negan? Głośny cliffhanger z zakończenia ostatniej serii nie znajduje tu swojego rozwikłania. Twórcy nakręcili scenę śmierci dla każdej z 11 postaci, aby wykluczyć ewentualność wycieknięcia do sieci faktycznego rozwiązania tajemnicy. Teraz zaczynają powoli odkrywać karty. Mogliśmy zobaczyć zapowiedź 7. sezonu „The Walking Dead”, zaś na Now York Comic-Con pokazano obszerny fragment sceny z nadchodzącej serii.

Czy ofiar będzie więcej niż jedna, a wśród nich pojawi się Rick?

Który materiał z nowojorskiego Comic-Conu zrobił na Was największe wrażenie?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny