28.01.2016 12:40

92 roztańczone sceny w 1 klipie

Koniec karnawału zbliża się coraz większymi krokami. Może zatem... zatańczymy?

92 roztańczone sceny w 1 klipie
foto: kadr z wideo

W takt przeboju samego początku lat 90., jakim był „Gonna Make You Sweat” grupy C+C Music Factory, ruszyły 92 sceny z różnych filmów, nie tylko tych tanecznych. Znalazły się tu i nowe produkcje, jak „Ex Machina”, jak i co bardziej leciwe dzieła pokroju „Dirty Dancing” czy „Grease”.

Twórcą filmu jest Robert Jones, montażysta, który już od jakiegoś czasu udostępnia w serwisie YouTube swoje filmowe mashupy. Zobaczcie jego ostatni audiowizualny miks:

Rok 2016 już powoli przynosi dla Jonesa kolejne inspiracje dla następnych mashupowych materiałów. Podrygujący Sylvester Stallone w „Creed: Narodziny legendy”, czy Robert De Niro i Aubrey Plaza na parkiecie w „Co Ty wiesz o swoim dziadku?”. W powyższym wideo nie znajdziemy za dużo Channinga Tatuma i jego popisów w jednej z odsłon „Magic Mike'a”, jednak w lutym 2016 roku do polskiej dystrybucji wchodzi nowy film braci Coen „Ave, Cezar!”, w którym aktor demonstruje swoje taneczne możliwości. Robercie Jonesie, miej na to uwadze.

Zabrakło również kultowej sceny twista z „Pulp Fiction”. Choć, jak bądź nie można jej niczego zarzucić, to w tym wypadku chyba jeszcze lepiej niż Uma Thurman i John Travolta wypada sam podrygujący za kamerą Quentin Tarantino.

Filmy nie tylko tańczą, ale i śpiewają. W końcu 183 dzieła wykonały wspólnie utwór zespołu Linkin Park.

Jak Wam się podoba roztańczony mashup?

Robert Skowronski