27.09.2016 13:18

A gdyby Spider-Man był stalkerem?

„Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”, ale razem z nią może też iść ochota wykorzystania zdobytych umiejętności do niecnych celów i nie chodzi wcale o władzę czy inne megalomańskie wartości.

A gdyby Spider-Man był stalkerem?
foto: kadr z wideo

Stalking to uporczywe nękanie innej osoby, które staje się plagą. Dotyka to nie tylko gwiazd, których fani poszli o krok za daleko w swoim uwielbieniu dla idola, ale też zwykłych osób. Niejednokrotnie ma to związek z próbą zdobycia serca innej osoby, która przekształca się w niebezpieczne i wyniszczające zjawisko.

Życie superbohatera wymaga wyrzeczeń. By móc chronić mieszkańców przed szaleńcami trzeba odłożyć swoje prywatne życie na bok i poświęcić się wyższemu celowi. W takich warunkach ciężko jest zbudować związek z kobietą. Jeszcze gorzej kiedy jest się młodym człowiekiem, dla którego naturalnym krokiem byłoby poszukanie drugiej połówki, ale staje się to niemożliwe przez nałożone przez los brzemię.

W „Niesamowitym Spider-Manie” w reżyserii Marca Webba obiektem westchnień Petera Parkera staje się niejaka Gwen Stacy, w którą wcieliła się Emma Stone. Wraz z ugryzieniem radioaktywnego pająka bohater zdobywa nadnaturalne umiejętności. Rodzi się rozwiązanie na to jak dopomóc sobie w kwestiach sercowych. Wierzchołki budynków stają się idealnym punktem obserwacyjnym, a szósty zmysł pozwala w byciu jeszcze mniej wykrywalnym w śledzeniu atrakcyjnej dziewczyny.

Oto odpowiedź na to, co by było gdyby Spider-Man zamiast kariery superbohatera wybrałby los zaślepionego stalkera:

Nowym Człowiekiem Pająkiem w filmie „Spider-Man: Homecoming” będzie Tom Holland. Mogliśmy już zobaczyć kilka zdjęć z planu dzieła w reżyserii Jona Wattsa. Scenariusz napisali John Francis Daley i Jonathan Goldstein. Film opowie o licealnych dniach z życia superbohatera. Na ekranie pojawią się także Marisa Tomei jako ciocia May, Zendaya w roli niejakiej Michelle, Kenneth Choi jako dyrektor szkoły, Logan Marshall-Green w roli wroga herosa, Martin Starra, Donald Glover a także Laura Harrier i Tony Revolori jako przyjaciele Petera Parkera oraz Robert Downey Jr. w roli Iron Mana.

Czy przeraził Was Spider-Man jako stalker?

Robert Skowronski
Tagi: Spider-Man