A gdyby chomiki zagrały w „Harrym Potterze”?

Robert Skowronski
24.10.2016 11:11
A gdyby chomiki zagrały w „Harrym Potterze”? Fot. kadr z wideo

Magiczne stworzenia, o których słyszeli tylko miłośnicy twórczości J.K. Rowling, sowy przynoszące listy z Hogwartu. Czemu w tym świecie nie miałoby być chomików?

Był już przecież szczur należący do Rona. Nazywał się Parszywek i okazał się on ostatecznie być wielkim sługą Pana Ciemności, Peterem Pettigrew. Cóż, chomiki to przecież ta sama rodzina gryzoni, więc ich obecność w magicznym świecie wydaje się być w pełni usprawiedliwiona. 

Czy jest się Mugolem, czarodziejem lub szlamą (tak wiemy, to nieeleganckie określenie), to ciężko jest się oprzeć urokowi tych małych stworzeń. Choć nie zalicza się ich do magicznych zwierząt, to nie można im odmówić tego, że budują wokół siebie specjalną atmosferę. Potrafią uczynić z człowieka oddanego sługę i to bez wykorzystania jakichkolwiek zakazanych zaklęć. Wystarczy po prostu, że są.

Aż się prosi, aby pojawiły się one w przygodach Newta Scamandera, które zostaną pokazane w filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Już sam tytuł zobowiązuje do tego, aby J.K. Rowling, autorka scenariusza, pomyślała o umieszczeniu w fabule chomików. Być może nie są one pierwszym skojarzeniem, gdy myśli się o stworzeniach zamieszkujących czarodziejski świat, gdyż ten zdominowany jest raczej przez koty, węże i ropuchy, ale przecież jedynym co nas ogranicza jest tylko wyobraźnia. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić tam też te sympatyczne gryzonie.

Zobaczcie chomiki w świecie znanym z serii o Harrym Potterze:

Wcześniej chomiki pokazały jak czułyby się przed kamerą na planie serialu „Stranger Things”, a także dały poznać swoje upodobania muzyczne, a te zdecydowanie oscylują wokół ciężkich brzmień.

Jeżeli jesteście fanami Harry'ego Pottera to wiedzcie, że w sklepie Mystical Moments usytuowanym w Huddersfield w Wielkiej Brytanii raczej nie uda Wam się kupić różdżek. Nie potrzebujecie takowej, bo i tak nie znacie zaklęć? No to możecie szybko nadrobić te braki w edukacji, dzięki pewnemu wideo.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.