AT-AT z „Gwiezdnych Wojen” jako... ozdoba ogrodowa?
Sergiusz Kurczuk
14.09.2017 15:51
AT-AT z „Gwiezdnych Wojen” jako... ozdoba ogrodowa? Fot. Cute Girl/YouTube

To się nazywa być wiernym fanem „Gwiezdnych Wojen”! Pewien mieszkaniec Wielkiej Brytanii, postawił stworzyć 6-metrową replikę maszyny kraczącej AT-AT z filmu „Imperium kontratakuje”. 

Mieszkańcy miejscowości HarpoleNorthamptonshire mogą pochwalić się obiektem na miarę Statui Wolności, Wieży Eiffla, albo Kolosseum! W ogródku jednego z mieszkańców brytyjskiego miasta stanął ogromny model maszyny kraczącej AT-AT z filmu „Imperium kontratakuje”. 54-letni fan serii George'a Lucasa postanowił stworzyć replikę po wizycie w jednym z parków rozrywki poświęconych „Gwiezdnym Wojnom”. Ian Mockett po powrocie do kraju zabrał się do dzieła i wykonała blaszanego giganta, który mierzy 6 metrów wysokości. Nie trzeba chyba mówić, że pojazd stał się atrakcją turystyczną. 

To jednak niejedyna taka replika w Wielkiej Brytanii. Na podobny pomysł wpadł YouTuber, który zasłynął odtwarzaniem filmowych rekwizytów Colin Furze. Do jego wersji AT-AT można nawet wejść! Internetowy gwiazdor inspirował się wyglądem pojazdu z filmu „Łotr Jeden”.

Amerykański twórca rekwizytów filmowych Kyle Gilbert wykonał podobny projekt. Wybrał jednak zdecydowanie lżejszy materiał - piankę izolacyjną. Efekt pracy możecie podziwiać tu:

TU z kolei, możecie zobaczyć instrukcję, jak wykonać podobne dzieło. Podejmiecie wyzwanie? Jeśli nie lubicie się porywać na tak monumentalne prace, ale kochacie Star Wars i pojazdy z filmów, zawsze możecie oddać się budowaniu Sokoła Milenium z klocków Lego.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.