17.09.2018 14:42

„Ad Astra”: Brad Pitt jako astronauta na pierwszym fotosie z nowego thrillera sci-fi

Zanim Brad Pitt zaprezentuje się jako aktorzyna z lat 60. w nowym filmie Quentina Tarantino, zobaczymy go lecącego do gwiazd w thrillerze sci-fi pt. „Ad Astra”. Pojawiło się pierwsze zdjęcie promujące produkcję.

Brad Pitt Ad Astra
foto: Chris Pizzello/Invision/AP/East News

Schyłek 2018 roku to zdecydowanie dobry czas dla miłośników dramatów o kosmicznych misjach astronautów. Na platformie Hulu i w brytyjskim Channel 4 zadebiutował właśnie nowy serial twórcy „House of Cards” – opowiadający o misji na Marsa „The First” z Seanem Pennem w roli głównej, zaś na festiwalach bryluje „Pierwszy człowiek”  Damiena Chazelle’a, w którym Ryan Gosling wciela się w Neila Armstronga.

 Już niebawem na ekrany trafi też film „Ad Astra” (łac. „do gwiazd”), w którym rolę astronauty wcieli się Brad Pitt. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie głównego bohatera filmu.

Zdjęcie Brada Pitta z filmu „Ad Astra”

Udostępniona w sieci fotografia Brada Pitta w roli astronauty zwiastuje posępny i tajemniczy nastrój filmu. Potwierdza to zapowiedzi reżysera, Jamesa Graya („Kochankowie”, „Królowie nocy”), który jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć opowiadał o swoim nadchodzącym filmie jako o poważnym dramacie, pomimo otoczki z pogranicza fantastyki naukowej.

Brad Pitt w filmie Ad Astra

James Gray nie tylko wyreżyserował film, ale jest też współtwórcą scenariusza, który napisał razem z Ethanem Grossem („Fringe”). Za wizualną stronę produkcji odpowiada natomiast Hoyte Van Hoytema, autor zdjęć do filmu „Interstellar”, co tłumaczy podobny do dzieła Nolana klimat zamieszczonej wyżej fotografii.

O czym będzie film „Ad Astra”?

W przeciwieństwie do serialu „The First” i filmu „First Man”, „Ad Astra” nie opowie o żadnej historycznej chwili stawiania pierwszych kroków na Marsie czy Księżycu. W nowym filmie Jamesa Graya zobaczymy fikcyjną opowieść o kosmicznym inżynierze, który podejmuje się wyprawy na Neptuna, by odnaleźć swojego zaginionego ojca. Mężczyzna przed 20 laty wyruszył bowiem na poszukiwania życia pozaziemskiego w okolicach planety i nigdy nie powrócił.

Obok Brada Pitta w głównej roli Roya McBride’a, w filmie wystąpi także Tommy Lee Jones jako jego zaginiony ojciec oraz Ruth Negga, Donald Sutherland, Jamie Kennedy, John Oritz, John Finn, Kimberly Elise i Kimmy Shields.

„Ad Astra” – kiedy  premiera?

Premiera filmu „Ad Astra” została zaplanowana na styczeń 2019, jednak pojawiły się spekulacje, że 20th Century Fox może przesunąć ją o kilka tygodni wstecz, by załapać się na oscarowy wyścig. Oznaczałoby to szansę dla Pitta na zdobycie kolejnej statuetki. Na razie jednak informacja ta nie została potwierdzona i nie wiadomo, kiedy dokładnie „Ad Astra” trafi do kin. W ciągu najbliższych dni możemy natomiast spodziewać się pierwszego zwiastuna filmu.

Natalia Hluzow
Tagi: News Brad Pitt Ad Astra