16.05.2018 12:23

Adam Driver jako wtyka policji w Ku Klux Klanie. Zobacz zwiastun filmu „BlacKkKlansman”

 „BlacKkKlansman” to historia oparta na faktach o czarnoskórym policjancie i jego partnerze, którzy rozbijają lokalny oddział Ku Klux Klanu. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu Spike'a Lee. 

Adam Driver w filmie BlacKkKlansman
foto: kadr z filmu BlacKkKlansman

O filmie „BlacKkKlansman” pisaliśmy już kilkukrotnie. Po raz pierwszy, kiedy zdradzono opis fabuły najnowszego filmu Spike'a Lee. Produkcja opowie niezwykłą historię, która wydarzyła się naprawdę. Rzecz dzieje się w latach 70. w USA, czyli czasach, kiedy rasizm, choć już coraz mniej spotykany, w niektórych mniejszych miastach jest jeszcze na porządku dziennym. John Stallworth - czarnoskóry policjant, postanawia rozbić oddział Ku Klux Klanu, podając się... za jednego z wysoko postawionych członków rasistowskiej organizacji. W główną rolę w filmie Lee wcielił się John David Washington. W jego partnera natomiast Adam Driver. Na początku roku do sieci trafiło pierwsze zdjęcie przedstawiające partnerów. Teraz możemy zobaczyć zwiastun filmu.

„BlacKkKlansman” - pierwszy zwiastun filmu

Zapowiedź „BlacKkKlansman” pozwala widzowi odnaleźć się klimacie lat 70. i przy okazji poznać głównych bohaterów oraz zarys fabularny filmu. Widzimy też moment, w którym Stallworth postanawia rozpocząć inwigilację Ku Klux Klanu. Pomaga mu w tym jego partner, który zostaje policyjną wtyką w oddziałach białych suprematystów

Początkowo przełożeni Stallwortha patrzą ze zdziwieniem na podjęte przez niego działania. Z czasem policjantom udaje się zdobyć jednak nowe informacje dotyczące niebezpiecznych planów Ku Klux Klanu. Co ciekawe Lee postanowił przyjrzeć się również drugiej stronie medalu - organizacji Czarne Pantery, które w pewnym momencie ideologicznie zaczęły się zbliżać do białych rasistów. Widzimy też, jak postać grana przez Drivera wciela się w członka Ku Klux Klanu, by przyłapać osoby z bractwa na gorącym uczynku. Całość mimo poważnego tonu, podana jest w humorystycznej otoczce. 

Amerykańską premierę „BlacKkKlansman” zaplanowano na 10 sierpnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Adam Driver BlacKkKlansman