Afera podkarpacka - czego dotyczyła historia, o której opowie nowy film Patryka Vegi?

03.06.2020 16:11
Afera podkarpacka - czego dotyczyła historia, o której opowie nowy film Patryka Vegi? Fot. Bokser Dawid Kostecki ps. "Cygan" podczas procesu, Polska Press/ East News

W swoim najnowszym filmie Patryk Vega wziął na tapetę tzw. aferę podkarpacką. Czego dotyczyła i kim był bokser, w którego wcielił się Piotr Stramowski?

Dziś światło dzienne ujrzał zwiastun najnowszego filmu Patryka Vegi. Fabuła "Pętli" oparta została na faktach i opowie o tzw. aferze podkarpackiej. Co musicie o niej wiedzieć i kim jest bohater, w którego wcielił się Piotr Stramowski? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Afera podkarpacka - czego dotyczyła historia, o której opowie nowy film Patryka Vegi?

Afera podkarpacka dotyczyła kompromitujących nagrań, na których widnieli ludzie z pierwszych stron gazet - politycy, biznesmeni, celebryci, a nawet duchowni. Zostały one zarejestrowane w sieci agencji towarzyskich, a cały proceder prowadzony był przez ukraińską mafię na Podkarpaciu, we współpracy z wpływowym oficerem Centralnego Biura Śledczego. 

Przeczytaj także

Z aferą wiązany był również znany bokser, Dawid Kostecki, który był jednym ze świadków w sprawie. W 2011 roku sportowiec wszedł w konflikt z prawem i został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności za założenie i współkierowanie grupą przestępczą, która bogaciła się dzięki prostytucji. Kostecki do winy nigdy się nie przyznał, a mury więzienne opuścił w 2014 roku. W 2019 roku znów trafił do aresztu śledczego, gdzie popełnił samobójstwo. Gdy jednak ujawniono nowe okoliczności, zaczęto podejrzewać, że w jego śmierć zamieszane mogły być osoby trzecie. Swoimi zeznaniami obciążył bowiem ukraińskich gangsterów działających na Podkarpaciu i cieszących się nietykalnością od kilkunastu lat.

Przeczytaj także

W "Pętli" jako Dawida Kosteckiego zobaczymy Piotra Stramowskiego. Antoni Królikowski wcieli się z kolei we wspomnianego agenta CBŚP, rozpoczął kontrolę nad siatką klubów nocnych. Jak podaje serwis Onet.pl, Patryk Vega do pracy nad filmem pozyskał pomoc wszystkich kluczowych uczestników omawianego procederu, a także nagrania z ukrytych kamer.

Zobacz też: "Kobiety Mafii" czy "Botoks"? Przedstawiamy listę najgorszych filmów Patryka Vegi

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.