Agnieszka Holland i twórcy "Kung Fu Pandy" stworzą serial o Napoleonie
Sergiusz Kurczuk
16.01.2019 13:55
Agnieszka Holland i twórcy "Kung Fu Pandy" stworzą serial o Napoleonie Fot. Damian KLAMKA/East News, materiały promocyjne

Według najnowszych informacji Agnieszka Holland, Ethan Reiff i Cyrus Voris ("Kung Fu Panda") mają zamiar powołać do życia serial o francuskim przywódcy. Przedstawią swój pomysł podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Czy niedługo zobaczymy serial o Napoleonie Bonaparte? Autorami pomysłu produkcji opowiadającą o cesarzu FrancuzówAgnieszka Holland oraz twórcy serii "Kung Fu Panda" Ethan Reiff i Cyrus Voris. Filmowcy postanowili zaprezentować go stacjom telewizyjnym podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie 2019.

Agnieszka Holland i twórcy Kung Fu Pandy opowiedzą o Napoleonie

Według portalu Deadline filmowcy chcą połączyć siły i wspólnie udać się na targi Co-Pro Series 2019 organizowanego w ramach Berlinale. Zamierzają zaoferować największym stacjom telewizyjnym pomysł na serial historyczny, skupiający się na francuskim przywódcy oraz jego kulcie, który rezonuje do dziś i wpływa na współczesnych polityków. Co-Pro Series 2019  odbędzie się w dniach 12-13 lutego 2019 roku. Targi pozwalają producentom, dyrektorom programowym, dystrybutorom i innym osobom związanym z produkcją telewizyjną spotkać się z pomysłodawcami nowych seriali. Będzie to piąta edycja wydarzenia.

Agnieszka Holland ma w swoim dorobku reżyserię niejednej produkcji telewizyjnej. Najgłośniejsze z nich to "Prawo ulicy" oraz dwie produkcje Netfliksa - "House of Cards" oraz pierwsza polska produkcja platformy zatytułowana "1983". Ethan Reiff i Cyrus Voris powołali do życia scenariusz do filmu Dreamworks pod tytułem "Kung Fu Panda". Pracowali również przy filmie "Kuloodporny" oraz serialu "Uśpiona komórka". Czy pomysł na produkcję o Napoleonie zainteresuje któregoś z przedstawicieli stacji telewizyjnych? Przekonamy się za jakiś czas.

Agnieszka Holland z kolejną nagrodą na Berlinale

To nie jedyna informacja związana z Festiwalem Filmowym w Berlinie i Agnieszką Holland. Reżyserka ponownie znalazła się w gronie filmowców walczących o nagrodę Berlinale. Film "Pokot" w 2017 roku dostał Srebrnego Niedźwiedzia. Jej najnowszą produkcją pod tytułem "Mr. Jones" weźmie udział w Konkursie Głównym i zadebiutuje podczas 69. edycji wydarzenia. Czy produkcja ma szansę na Złotego Niedźwiedzia?

Mr. Jones Fot. Mr. Jones

Premiera nowego filmu Holland odbędzie się podczas festiwalu. "Mr. Jones" został oparty na prawdziwej historii dziennikarza "Western Mail" Garetha Jonesa. Mężczyzna w 1933 roku udaje się do ZSRR, by przeprowadzić wywiad z Józefem Stalinem. Do spotkania nie dochodzi, kiedy Jones dowiaduje się o Wielkim Głodzie na Ukrainie. Widzi na własne oczy tragedię kilku milionów osób, które umarły z głodu. W roli głównej zobaczymy Jamesa Nortona. W filmie wystąpili również Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard, Michalinę Olszańską, Beatę Poźniak, Krzysztofa Pieczyńskiego i Patrycję Volny.

Berlinale 2019 rozpocznie się 7 lutego. Festiwal zakończy się dziesięć dni później. Przewodniczą jurorów wybierających laureatów nagród wydarzenia została Juliette Binoche.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.