Agnieszka Smoczyńska nakręci horror dla Amerykanów

Robert Skowronski
26.01.2017 10:14
Agnieszka Smoczyńska nakręci horror dla Amerykanów Fot. kadr z filmu

Reżyserka „Córek dancingu” wkracza do wielkiego świata filmu. Agnieszka Smoczyńska będzie odpowiedzialna za część antologii horroru zatytułowanej „The Field Guide To Evil”.

Założeniem projektu jest to, aby każdy z siedmiu reżyserów nakręcił segment filmu. Kawałki zostaną później złożone w całość. Historie mają być inspirowane ludowymi podszytymi dreszczykiem bajkami z krajów pochodzenia reżyserów. Na dany moment nie wiadomo kiedy „The Field Guide To Evil” zostanie ukończone i wejdzie do dystrybucji. 

Jacy jeszcze twórcy będą odpowiadać za poszczególne fragmenty?

  • Can Evrenol - „Baskin” (Turcja)
  • Veronika Franz i Severin Fiala - „Widzę, widzę” (Austria)
  • Katrin Gebbe - „A jeśli Bój jest?v (Niemcy)
  • Grecja: Yannis Veslemes - „Norway” (Grecja)
  • Indie: Ashim Ahluwalia - „Miss Lovely” (Indie)
  • Calvin Reeder - „The Rambler” (Stany Zjednoczone)

Segment realizowany przez Smoczyńską doczeka się scenariusza napisanego przez Roberta Bolesto, który dostarczył teksty do „Hardkor Disko”, „Córek dancingu”, a także „Ostatniej rodziny”. Na ekranie ma zaś wystąpić Andrzej Konopka. Producentami „The Field Guide To Evil” są Ant Timpson i Tim League - osoby odpowiedzialne za inną antologię, „The ABCs Of Death”. Ant Timpson opowiedział o nowym projekcie:

Razem z Timem Leaguem myśleliśmy o międzynarodowej folklorystycznej antologii już od kilku lat. Obaj jesteśmy zafascynowani bogatą historią w poszczególnych krajach i tym jak oralny ich przekaz ewoluował przez wieki w różnych kulturach. Cieszymy się z zaangażowania twórców, którzy naszym zdaniem mają idealną wrażliwość do tchnięcia życia w te mroczne opowieści z ich rodzimych stron.

Wymieniane „Córki dancingu” już w lutym 2017 roku doczekają się ograniczonej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych, gdzie trafia pod tytułem „The Lure”. W Polsce obraz był zapowiadany jako komedia romantyczna rozgrywająca się w czasach PRL-u, w Ameryce widz dostaje jasny komunikat, że będzie miał do czynienia z połączeniem musicalu i horroru z krwiożerczymi syrenami. 

Powstał zwiastun przeznaczony na amerykański rynek, który skrajnie różni się od tego prezentowanego w kraju nad Wisłą:

Niezwykle cieszymy się z faktu, że młoda polska reżyserka została doceniona na świecie. Gratulujemy.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.