29.06.2016 11:22

„Ajlawju” Polsko na Euro 2016

Reprezentacja Polski świeci sukcesy podczas rozgrywek Euro 2016, a sieć zalewa fala memów oraz humorystycznych wideo odwołujących się do tego. Wśród nich ten nawiązujący do filmu „Ajlawju”.

„Ajlawju” Polsko na Euro 2016
foto: kadr z wideo

Po raz pierwszy udało się nam awansować do ćwierćfinału mistrzostw Europy. O możliwość uczestnictwa w półfinale powalczymy już 30 czerwca 2016 roku z Portugalią. Początek spotkania o godzinie 21:00.

Liczymy, że nasza drużyna ponownie dostarczy nam wielu emocji, ale miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli się całości przyglądać w takim stresie, jak to było w przypadku rozgrywki z reprezentacją Szwajcarii. Po zdobytym przez Kubę Błaszczykowskiego gola w pierwszej połowie podskoczyliśmy z foteli, ale niestety już w kolejnych 45 minutach musieliśmy przysiąść i zaciskać kciuki. Podstawowe 90 minut zakończyło się remisem 1:1, przyszła pora na dogrywkę, która nic w tej kwestii nie zmieniła, aż w końcu karne. Tu zwyciężyliśmy 5:4 i tak oto gramy dalej.

Mecz to nie tylko emocje wśród kibiców, ale i na samej murawie przeobrażającej się na 90 minut w pole bitwy. Na takowym, jak wiadomo, nie ma litości, a z ust niekiedy płyną mało poetyckie słowa nie nadające się do emisji. Tak też zresztą bywa na treningach. Zaangażowanie w grę wpływa na podwyższone ciśnienie objawiające się w niecenzuralnym słownictwie.

Udało nam się dotrzeć do nagrania z treningu naszej reprezentacji. Widać, że drużyna ma sobie wiele do zarzucenia, a zgranie nie jest to samo, które poznaliśmy podczas Euro 2016. Liczymy jednak, że nastroje zostaną opanowanie do meczu z Portugalią, a piłka będzie się kleić do nóg naszych zawodników. Ostrzegamy tylko o siarczystym języku przeznaczonym wyłącznie dla uszu dorosłych.

Zaprezentowane wideo to oczywiście przeróbka fragmentu „Ajlawju” - komediodramatu z Cezarym Pazurą i Katarzyną Figurą z 1999 roku w reżyserii Marka Koterskiego. Przedstawiamy Wam oryginalny fragment filmu:

Co bardziej zagorzali kibice chcą z pewnością oglądać wszystkie mecze Mistrzostw Europy. Przedstawiamy Wam, jak oglądać rozgrywki Euro 2016 za darmo. Możecie także sprawdzić które kraje kibicowały Polsce, a to dzięki temu, że Microsoft monitorował internet, żeby zbadać jak rozkładały się sympatie i nastroje kibiców w całej Europie. Polecamy też zobaczyć, jak Legion samobójców wyglądałby w roli składu na Euro 2016.

Jak Wam się podoba piłkarska przeróbka Ajlawju”?

Robert Skowronski