Akcja i humor w zwiastunie „Strażników Galaktyki 2”

Robert Skowronski
05.12.2016 09:46
Akcja i humor w zwiastunie „Strażników Galaktyki 2” Fot. kadr z wideo

Marvel sprawił swoim fanom przedświąteczny prezent udostępniając nowy zwiastun „Strażników Galaktyki 2”. Zobaczcie poczynania Star-Lorda.

Jest tu wszystko to, za co miliony pokochały pierwszą odsłonę obrazu Jamesa Gunna - tona humoru, dużo akcji, stare przeboje oraz dobrze znani bohaterowie (choć wtedy słyszała o nich garstka). Wcześniej w sieci pojawił się zaledwie sneak peak trailera, teraz mamy do czynienia z pełnym zwiastunem.

Obraz trafi do kin dopiero 5 maja 2017 roku. Na ekranie pojawią się też takie nazwiska, jak: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Michael Rooker, Benicio del Toro czy Bradley Cooper (a w zasadzie jego głos). Zobaczymy także Kurta Russella oraz Pom Klementieff, która wcieli się w Mantis, a także Sylvestra Stallone'a i Elizabeth Debicki.

Stworzenie takiego filmu, jak „Strażnicy Galaktyki 2” nie jest oczywiście łatwym zadaniem, ale jak wyznał James Gunn problematyczne było również złożenie w całość trailera działa:

W tym przypadku ludzie dokładnie przyglądają się każdemu szczegółowi i starają się wychwycić o czym opowiada całość. W „Strażnikach Galaktyki 2” jest całe mnóstwo tajemnic. Zastanawialiśmy się ile możemy zdradzić i zdecydowaliśmy, że nie będzie tego zbyt wiele.

Zobaczcie pełny zwiastun „Strażników Galaktyki 2”:

Sean Gunn, brat reżysera filmu i jednocześnie odtwórca roli Kraglina, zdradził jak ma się rozpoczynać obraz:

Po wydarzeniach z pierwszej części minie tylko kilka miesięcy. W jednej z początkowych scen zobaczycie, że gang Ravagers wcale nie wziął się jakoś specjalnie do roboty po tym, jak Peter Quill oszukał ich z Kamieniem Nieskończoności. Ravagers zastanawiają się czy warto pozostawać wiernym Yondu. Kraglin odegra tu kluczową rolę. Rocket będzie miał wiele świetnych scen. Mamy tu kilka relacji, które są w centrum całej historii - wszystko będzie zmierzać w kierunku walki o rodzinę.

W listopadzie zaczęły się dokrętki do „Strażników Galaktyki 2” z udziałem Karen Gillen oraz Pom Klementieff. Nie jest to jednak żaden powód do paniki, a raczej dość powszechny zabieg przy dużych hollywoodzkich produkcjach.

Pierwsza część z 2014 roku odniosła ogromny sukces, co było nie lada zaskoczeniem, zwłaszcza że postawiono na bohaterów mniej znanych masowemu odbiorcy. Obraz zgarnął na całym świecie 773 miliony dolarów. Raczej nic nie wskazuje na to, aby przy nowym tytule wyniki box office miały nie być satysfakcjonujące, a i poziom artystyczny dzieła raczej nas nie zawiedzie.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.