Aktor z "Uciekaj!" chce być nowym Jokerem w filmach DC

Sergiusz Kurczuk
14.12.2018 13:04
Aktor z "Uciekaj!" chce być nowym Jokerem w filmach DC Fot. action press/Reporter, kadr z filmu Legion Samobójców

Lakeith Stanfield znany z horroru "Uciekaj!" wyznał, że chciałby zagrać Jokera w kolejnych produkcjach na podstawie komiksów DC. Czy aktor wygryzie Jareda Leto?

Joker to jeden z najpopularniejszych komiksowych złoczyńców w historii. Nic dziwnego, w końcu Książę Zbrodni z Gotham jest niezwykle interesującą postacią. Nie tylko wizualnie, ale również z psychologicznego punktu widzenia. Do tej pory w arcywroga Batmana wcielało się wielu aktorów. Najsłynniejsze kreacje to rola Jacka Nicholsona w filmie Tima Burtona, genialne oddanie postaci przez Heatha Ledgera w "Mrocznym Rycerzu" i niezapomniany pokaz umiejętności wokalnych Marka Hamilla w animowanym serialu o obrońcy Gotham. Ostatnie kinowe wcielenie Jokera to rola Jareda Leto w "Legionie Samobójców", która nie przypadła do gustu większości fanów DC. Chociaż w 2019 roku jako nemezis Batmana zobaczymy Joaquina Phoenixa, pojawił się kolejny aktor, który z chęcią zagrałby szalonego złoczyńcę.

Nowy Joker - czy Lakeith Stanfield zagra wroga Batmana?

Okazuje się, że Lakeith Stanfield, który wystąpił w takich produkcjach, jak "Uciekaj!", "Sorry to Bother You", "Dziewczyna w sieci pająka" czy serial "Atlanta" od dawna marzy o wcieleniu się w Jokera.

Opowiedział o tym w rozmowie z Deadline. Pomysł narodził się dzięki... fanom, którym tak podobała się postać Cassiusa z "Sorry to Bother You", że zaczęli się za niego przebierać. Stanfield chciałby zobaczyć swoich wielbicieli ubranych jak czarnoskóry Joker.

Chcę, żeby ludzie przebierali się za mnie w roli czarnego Jokera, skoro już to się dzieje. Po prostu myślę, że jest wiele rzeczy, które nie zostały jeszcze poruszone w kwestii aktorstwa.

Aktor myśli o samodzielnym stworzeniu produkcji o czarnoskórym Jokerze. Stanfield stwierdził, że dobre przyjęcie "Sorry to Bother You" sprawiło, że ten pomysł jest bliski zrealizowania.

"Joker" - kiedy premiera?

Czy kiedykolwiek zobaczymy czarnoskórego Jokera? Na pewno nie w najbliższym czasie. Już niedługo zobaczymy nowe wcielenie Księcia Zbrodni w Gotham w wykonaniu Joaquina Phoenixa. Film "Joker" w reżyserii Todda Phillipsa zadebiutuje 4 października 2019 roku i opowie odrębną historię złoczyńcy, niezwiązaną z żadnymi powstającymi obecnie filmami należącymi do uniwersum DCEU. Oznacza to, że w kinowym świecie DC Jokerem nadal jest Jared Leto, który ma się pojawić w tej roli w nadchodzących produkcjach.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.