22.02.2019 11:27

Aktor z serialu "Imperium" upozorował napad na siebie, bo chciał więcej zarabiać

Jussie Smollett znany z serialu "Imperium" w styczniu 2019 został napadnięty na tle rasistowskim i homofobicznym. Po czasie okazało się, że napad był sfingowany. Aktor w ten sposób chciał zwiększyć swoją gażę. 

Jussie Smollett
foto: VALERIE MACON/AFP/East News

W na początku 2019 roku w mediach pojawiła się informacja, że aktor Jussie Smollett dostał e-maile z pogróżkami. Następnie został napadnięty i pobity z powodu koloru skóry i orientacji seksualnej. Napastnicy mieli krzyczeć słynne hasło Donalda Trumpa "Make America Great Again". W wyniku śledztwa okazało się, że pogróżki i napad były zaplanowane przez samego Smolletta. Gwiazdor "Imperium" został aresztowany przez policję w Chicago za składanie fałszywych zeznań oraz zakłócanie porządku publicznego.

Alec Baldwin
Alec Baldwin
Przeczytaj także Alec Baldwin przyznał się do pobicia Polaka. Zapłacił za to 120 dolarów

Jussie Smollett sfałszował napad na siebie

Informację o aresztowaniu Smolletta podał portal The Hollywood Reporter. Pojawiła się również na oficjalnym Twitterze chicagowskiej policji.

"

Jussie Smollet został aresztowany i jest pod nadzorem detektywów. O 21:00 w kwaterze głównej siedziby policji w Chicago inspektor Eddie Johnson i dowódca detektywów Edward Wodnicki, w skrócie przedstawią oskarżenie sądowe, które wyklarowało się w procesie śledztwa. "

W policyjnym raporcie sporządzonym po rzekomym ataku na aktora zapisano, że Smollett zeznał, iż agresorzy go pobili, oblali wybielaczem i zarzucili pętlę na szyję. W rzeczywistości znalazł odpowiednich mężczyzn i zapłacił im 3,5 tysiąca dolarów za fałszywy atak. Aktor został pobity, ale rany nie były dotkliwie, ponieważ napastnicy mieli na dłoniach rękawiczki. Policja ma w dowodach czek wypisany na braci Olabinjo i Abimbola Osundairo, którzy obecnie są świadkami w sprawie.

Jussie Smollett

Po co Smollett napuścił na siebie fałszywych napastników? W ten sposób chciał zwiększyć swoje zarobki. Najpierw próbował zrobić to za pomocą maili z pogróżkami. Kiedy to nie poskutkowało, zdecydował się na bardziej drastyczne kroki. Smollett chciał wykorzystać zjawiska rasizmu i homofobii, by rozpropagować własne nazwisko. Plan aktora nie przewidział jednak, że policjanci będą w stanie wytropić napastników. Inspektor Eddie Johnson wyraził swój smutek z powodu występku Smolleta. 

"

Będziemy prowadzić śledztwo z takim samym zapałem, ale moja obawa dotyczy teraz tego, że przestępstwa z nienawiści spotkają się teraz ze zwiększonym poziomem sceptycyzmu. Do tej pory to zjawisko nie występowało. Mam jedynie nadzieję, że prawda o tym, co się stało, przyciągnie taką samą uwagę ludzi, jak samo oszustwo. "

Jussie Smollett wyszedł z aresztu

Sąd uznał, że 36-letni aktor może opuścić areszt, po zapłaceniu 100 tysięcy dolarów kaucji. Smollett musiał oddać swój paszport, by nie wyjechać z kraju. Z aresztu udał się prosto na plan serialu "Imperium". Za postawione mu zarzuty może trafić na trzy lata do więzienia i zapłacić do 25 tysięcy kary. Na razie nie wiadomo jak potoczy się kariera aktora, ale raczej osiągnie przeciwieństwo tego, do czego dążył. Pojawił się jednak oficjalny komunikat telewizji FOX, dotyczący Smolletta.

"

Rozumiemy powagę tej sytuacji i szanujemy proces prawny. Zweryfikujemy sytuację i rozważymy nasze możliwości. "

Sprawą żyją całe Stany Zjednoczone. Skomentował ją nawet sam prezydent Donald Trump za pośrednictwem Twittera.

>>Zobacz też: Liam Neeson wyznał, że chciał zamordować czarnoskórą osobę w ramach zemsty. Został oskarżony o rasizm<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: HBO