Aktor z uniwersum Marvela chce zostać nowym Bladem

Robert Skowronski
21.03.2017 12:03
Aktor z uniwersum Marvela chce zostać nowym Bladem Fot. materiały prasowe

Marvel z pewnością szuka sposobu na ponowne wprowadzenie postaci Blade'a na ekrany. Kto mógłby go zagrać?

Studio w 2013 roku ponownie nabyło prawa do trzech postaci - Blade'a, Ghost Ridera i Punishera. Ostatni z nich, grany przez Jona Bernthala, zjawił się w 2. sezonie „Daredevila”. Bohater wkrótce doczeka się także solowego serialu. Ghost Rider powrócił z kolei w „Agentach T.A.R.C.Z.Y.”. A co z Bladem? Od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że w planach jest film lub serial poświęcony postaci wampira, który może chodzić za dnia.

Nie ma żadnych oficjalnych potwierdzeń tych doniesień, ale Anthony Mackie, znany z roli Falcona, chętnie zarzuciłby na siebie skórzany płaszcz i chwycił za miecz:

Chciałbym dorosnąć to bycia Wesley Snipesem. Jeżeli uda się przywrócić postać Blade'a, to zdecydowanie chcę nim być w każdym poświęconym mu filmie.

Jeżeli Mackie zostałby obsadzony jako Blade, to stałby się pierwszym aktorem wcielającym się w dwie różne role w uniwersum Marvela. Z drugiej strony Wesley Snipes przyznawał w przeszłości, że jeżeli nadarzy się okazja to z chęcią wróciłby do swojej ikonicznej kreacji.

Kate Beckinsale, czyli Selene z serii „Underworld”, w 2016 roku wyznała, że studio nie wykluczało stworzenia wampirycznego crossoveru „Underworld” i „Blade'a”, ale ostatecznie postanowiło zająć się tylko filmem z postacią Snipesa. Oto co Kevin Feige z Marvela odpowiedział na te doniesienia:

Obie informacje są prawdziwe. Myśleliśmy o crossoverze, ale doszliśmy do wniosku, że kiedyś zrobimy film o Bladzie. Wciąż sądzimy, że to świetna postać. Potencjalny film poszedłby pewnie w inną stronę uniwersum. Pomiędzy wydarzeniami z produkcji Netfliksa, stacji ABC i filmów jest wiele możliwości dla tego bohatera, to tak jak z Ghost Riderem. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy.

Ostatnim filmem ze stajni Marvela, w którym zagrał Anthony Mackie pozostaje „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.