26.10.2018 14:32

Aktorka, która wcieliła się w Nagini, komentuje oskarżenia o rasizm filmu "Fantastyczne zwierzęta 2"

Film "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" został okrzyknięty rasistowskim, po tym, jak okazało się, że Azjatka zagrała postać Nagini. Aktorka Claudia Kim skomentowała kontrowersje.

Aktorka, która wcieliła się w Nagini, komentuje oskarżenia o rasizm filmu "Fantastyczne zwierzęta 2"
foto: kadry z filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Druga część spin-offu serii "Harry Potter" od jakiegoś czasu nie ma łatwo. Najpierw film bojkotowano z powodu zaangażowania do tytułowej roli Johnny'ego Deppa, który został oskarżony przez byłą żonę o przemoc fizyczną i psychiczną, a kilka miesięcy później, do nowej produkcji Warner Bros. przylgnęła łatka rasistowskiego filmu. Wszystko przez postać Nagini, w którą wcieliła się koreańska aktorka Claudia Kim. Nagini jest znana fanom historii o młodym czarodzieju jako olbrzymi wąż Lorda Voldemorta. Film "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" pokażą początki tej postaci. Jeden ze zwiastunów zdradził, że potworny gad był kiedyś kobietą, która przemieniła się w węża na zawsze. Według części opinii publicznej, zaangażowanie do tej roli azjatyckiej aktorki, jest przejawem rasizmu. Kim postanowiła skomentować te kontrowersje.

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" - Claudia Kim komentuje oskarżenia o rasizm

Zwiastun zdradzający przeszłość Nagini od razu wywołał burzę w internecie. J.K. Rowling, która aktywnie uczestniczyła przy powstawaniu produkcji, odniosła się do oskarżeń, jednak jej tłumaczenie nie zostało przyjęte pozytywnie. W końcu Claudia Kim postanowiła skomentować całą sprawę. Jak donosi portal All K Pop, aktorka wypowiedziała się na jej temat w wywiadzie.

"

To było nieoczekiwane. Kiedy dowiedziałam się, że gram Nagini, pomyślałam, że to bardzo znaczące, ponieważ to bardzo ważna postać w serii o Harrym Potterze. W filmach "Harry Potter" pojawia się wielu białych aktorów, więc pomyślałam, że duża liczba koreańskich widzów będzie zadowolona. Czekam na satysfakcję odbiorców i opadnięcie kontrowersji po premierze filmu. Nie dostrzegam w nim tak dużej kontrowersji, szczególnie w negatywnym charakterze. Myślę, że zmiany można wprowadzić, dzięki poświęcaniu azjatyckim postaciom i ich problemom dużej uwagi. "

Aktorka zdaje się nie dostrzegać niczego zdrożnego w obsadzeniu jej w roli węża - zwierzątka domowego Lorda Voldemorta, które w przyszłości stanie się jednym z Horkruksów. W zasadzie Kim uważa, że angaż do filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" jest nobilitacją azjatyckich aktorów. Z drugiej strony pojawia się też nadzieja, że kontrowersje miną po seansie spin-offu "Harry'ego Pottera". W podobnym tonie na ten sam temat wypowiedział się kolega z planu Kim, Ezra Miller

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" - kiedy premiera?

Czy negatywni nastawieni fani Harry'ego Pottera rzeczywiście zmienią zdanie na temat Nagini po premierze filmu? Dowiemy się niebawem, bo "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" trafią na kinowy ekran już 16 listopada 2018 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Harry Potter Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Fantastic Beasts: Crimes of Grindewald