Aktorka, która wcieliła się w Nagini, komentuje oskarżenia o rasizm filmu "Fantastyczne zwierzęta 2"

Sergiusz Kurczuk
26.10.2018 14:32
Aktorka, która wcieliła się w Nagini, komentuje oskarżenia o rasizm filmu "Fantastyczne zwierzęta 2" Fot. kadry z filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Film "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" został okrzyknięty rasistowskim, po tym, jak okazało się, że Azjatka zagrała postać Nagini. Aktorka Claudia Kim skomentowała kontrowersje.

Druga część spin-offu serii "Harry Potter" od jakiegoś czasu nie ma łatwo. Najpierw film bojkotowano z powodu zaangażowania do tytułowej roli Johnny'ego Deppa, który został oskarżony przez byłą żonę o przemoc fizyczną i psychiczną, a kilka miesięcy później, do nowej produkcji Warner Bros. przylgnęła łatka rasistowskiego filmu. Wszystko przez postać Nagini, w którą wcieliła się koreańska aktorka Claudia Kim. Nagini jest znana fanom historii o młodym czarodzieju jako olbrzymi wąż Lorda Voldemorta. Film "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" pokażą początki tej postaci. Jeden ze zwiastunów zdradził, że potworny gad był kiedyś kobietą, która przemieniła się w węża na zawsze. Według części opinii publicznej, zaangażowanie do tej roli azjatyckiej aktorki, jest przejawem rasizmu. Kim postanowiła skomentować te kontrowersje.

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" - Claudia Kim komentuje oskarżenia o rasizm

Zwiastun zdradzający przeszłość Nagini od razu wywołał burzę w internecie. J.K. Rowling, która aktywnie uczestniczyła przy powstawaniu produkcji, odniosła się do oskarżeń, jednak jej tłumaczenie nie zostało przyjęte pozytywnie. W końcu Claudia Kim postanowiła skomentować całą sprawę. Jak donosi portal All K Pop, aktorka wypowiedziała się na jej temat w wywiadzie.

To było nieoczekiwane. Kiedy dowiedziałam się, że gram Nagini, pomyślałam, że to bardzo znaczące, ponieważ to bardzo ważna postać w serii o Harrym Potterze. W filmach "Harry Potter" pojawia się wielu białych aktorów, więc pomyślałam, że duża liczba koreańskich widzów będzie zadowolona. Czekam na satysfakcję odbiorców i opadnięcie kontrowersji po premierze filmu. Nie dostrzegam w nim tak dużej kontrowersji, szczególnie w negatywnym charakterze. Myślę, że zmiany można wprowadzić, dzięki poświęcaniu azjatyckim postaciom i ich problemom dużej uwagi.

Aktorka zdaje się nie dostrzegać niczego zdrożnego w obsadzeniu jej w roli węża - zwierzątka domowego Lorda Voldemorta, które w przyszłości stanie się jednym z Horkruksów. W zasadzie Kim uważa, że angaż do filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" jest nobilitacją azjatyckich aktorów. Z drugiej strony pojawia się też nadzieja, że kontrowersje miną po seansie spin-offu "Harry'ego Pottera". W podobnym tonie na ten sam temat wypowiedział się kolega z planu Kim, Ezra Miller

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" - kiedy premiera?

Czy negatywni nastawieni fani Harry'ego Pottera rzeczywiście zmienią zdanie na temat Nagini po premierze filmu? Dowiemy się niebawem, bo "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" trafią na kinowy ekran już 16 listopada 2018 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.