30.08.2017 12:58

„Aktorska” wersja „Kubusia Puchatka”. Kto w niej wystąpi?

Disney idzie za ciosem i stworzy kolejną „aktorską” wersje klasycznej animacji. Tym razem na warsztat pójdzie „Kubuś Puchatek”.

Kubuś Puchatek
foto: zdjęcie z filmu

W dobie ciągłych remake'ów, sequeli i rebootów nic nie powinno zdziwić. A jednak! Disney pracuje od jakiegoś czasu nad tak zwaną „aktorską” wersja przygód bohatera książeczek A.A. Milne'a. Nowa produkcja zatytułowana „Christopher Robin” wpisze się w serię odświeżonych klasycznych animacji. Do tej pory powstały już „Księga Dżungli”„Piękna i Bestia”, a w przygotowaniu są „Król Lew”„Dumbo”„Alladyn”. „Aktorskość” tych filmów polega na połączeniu animacji CGI z grą prawdziwych aktorów. W przypadku misia o małym rozumku zbyt wiele gwiazd nie zaprezentuje swojego warsztatu, jedynie, jeśli chodzi o podkładanie głosu pod postacie. Jedną z głównych ról ma grać Ewan McGregor, który wcieli się w postać tytułowego Christophera Robina. To nie kto inny, jak dorosły Krzyś - właściciel pluszowych mieszkańców Stumilowego Lasu.  

Hayley Atwell wcieli się w żonę Krzysia, który wyrósł już z głupstw i prowadzi poważne życie bez zabaw. Bronte Carmichael zobaczymy jako córkę Krzysia, natomiast Mark Gatiss wystąpi jako główny czarny charakter - szef Christophera, przez którego głowa rodziny ciągle siedzi w pracy. Jak widać, twórcy postanowili napisać ciąg dalszy przygód Puchatka, a nie jedynie odtworzyć klasyczną animację za pomocą komputerowych technologii. Co nie zmienia faktu, że zobaczymy pewnie wiele znanych scen. W filmie pojawią się również Jim Cummings, który został Puchatkiem oraz Brad Garrett w roli Kłapouchego

Jak donosi serwis Tracking Board, studio znalazło już odtwórcę Prosiaczka. W przestraszonego przyjaciela Kubusia wcieli się Nick Mohammed. Do tej pory nie wiadomo kto zagra Tygryska, Królika, Kangurzycę, Maleństwo i Sowę. Film będzie odskocznią od ostatnich remake'ów Disneya, ale należy pamiętać, że pomysł wcale nie jest taki nowatorski. W 1991 roku w podobnej konwencji przypomniano o filmie „Piotruś Pan”. Mowa oczywiście o produkcji zatytułowanej „Hook”, w której Robin Williams zagrał dorosłego Piotrusia. Peter zapomniał o Nibylandii i zatracił się w rutynie codzienności, ale w końcu odkrył dziecięcą cześć siebie i powrócił do magicznej krainy, by zmierzyć się z Kapitanem Hakiem. Data premiery „Christophera Robina” na razie nie jest znana. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Kubuś Puchatek