Aktorska wersja anime "Cowboy Bebop" trafi na Netflix

Sergiusz Kurczuk
28.11.2018 12:14
Aktorska wersja anime "Cowboy Bebop" trafi na Netflix Fot. kadr z seriali Cowboy Bebop

Serwis Netflix odpowie za aktorski serial na podstawie słynnego anime pod tytułem "Cowboy Bebop". Jednym ze scenarzystów będzie współautor filmu "Thor: Ragnarok".

Pod koniec listopada 2018 roku przedstawiciele Netfliksa zapowiedzieli swoje plany dotyczące produkcji anime, które niebawem trafią do bazy serwisu. W roku 2019 zobaczymy między innymi takie tytuły jak "Neon Genesis Evangelion", "Ultraman" czy "Saint Seiya: Knights of the Zodiac". To jednak nie koniec dobrych wieści dla miłośników japońskich seriali animowanych. Aktorska wersja anime "Cowboy Bebop" również pojawi się w ofercie platformy.

"Cowboy Bebop" na Netflix

O serialu bazującym na animacji z końca XX wieku, pisaliśmy już jakiś czas temu. Słuch o produkcji jednak zaginął, a wielu fanów historii opowiadającej o niedalekiej przyszłości, straciło nadzieję na zobaczenie jej nowej wersji. Na szczęście przedsięwzięciem postanowiła zająć się platforma Netflix. Producenci serialu "Cowboy Bebop" potwierdzili, że trwają prace nad aktorską wersją anime. Mimo braku charakterystycznej kreski produkcja ma być zgodna z oryginałem, o co zadba Shinichiro Watanabe - twórca animacji z 1998 roku. Jednym z twórców pracujących nad scenariuszem nowego tytułu jest Christopher Yost - twórca komiksów i scenarzysta znany z takich filmów jak "Thor: Ragnarok", "Max Steel" oraz seriali animowanych "X-Men: Ewolucja", "Wojownicze Żółwie Ninja" czy "Star Wars: Rebelianci".

To nie pierwsza próba stworzenia aktorskiej wersji anime "Cowboy Bebop". Kilka lat temu Hollywood chciało stworzyć film z Keanu Reevesem w roli głównej, jednak z czasem porzucono ten pomysł. Wygląda jednak na to, że tym razem się uda. 

"Cowboy Bebop" - o czym jest serial?

Akcja oryginalnej produkcji rozgrywa się w latach 70. XXI wieku. W wyniku eksperymentów z międzygwiezdnymi wrotami doszło do katastrofy, która skutkowała uszkodzeniem Księżyca. Odłamki satelity spadły na Ziemię, zabijając znaczną część populacji planety. Ocaleli uciekli na inne ciała niebieskie nadające się do zasiedlenia, stacje kosmiczne, lub skryli się głęboko pod powierzchnią ziemi. Te wydarzenia sprawiły, że zmianie uległy zasady funkcjonowania całej cywilizacji. Wzmożona przestępczość i trudności w egzekwowaniu prawa spowodowały, że narodziła się profesja łowców głów, zwanych kowbojami. Główni bohaterowie serialu Spike Spiegel, Faye Valentine, Jet Black, haker Ed oraz genetycznie zmodyfikowany pies Ein podróżują po galaktyce w statku Bebop, by łapać ściganych przez prawo rzezimieszków. To właśnie ich przygody będą główną osią fabularną powstającej produkcji Netfliksa.

Na razie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli obejrzeć pierwszy sezon serialu "Cowboy Bebop".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.