24.05.2017 08:56

Aktorzy grający Jamesa Bonda w hołdzie Rogerowi Moore'owi

Wśród tych osób znaleźli się Pierce Brosnan i Daniel Craig. Jak swój smutek wyrazili aktorzy wcielający się w 007?

Aktorzy grający Jamesa Bonda w hołdzie Rogerowi Moore'owi
foto: Ken McKay/ITV/REX/Shutterstock/East News

23 maja 2017 roku w wieku 89 lat odszedł Roger Moore, który na przestrzeni 12 lat w okresie między 1973 a 1985 wystąpił w 7 filmach o Jamesie Bondzie. Przez wielu uważany za najlepszego Agenta Jej Królewskiej Mości, a z pewnością aktor, który przez najdłuższy okres czasu wcielał się w słynnego Brytyjczyka z licencja na zabijanie.

Na jego śmierć oczywiście zareagował filmowy świat, ale również ci, którzy tak jak on wcielali się w Jamesa Bonda. Swoje oświadczenie wydał m.in. Sean Connery:

"

Było mi bardzo przykro na wieść o odejściu Rogera. Jak na standardy Hollywood łączyła nas niespotykanie długa przyjaźń wypełniona żartami i śmiechem. Będzie mi go brakowało. "

Pierce Brosnan umieścił w sieci swoje zdjęcia u boku Rogera Moore'a, które opatrzył komentarzem. W jego słowach także kryje się potężna dawka patosu:

"

Z przykrością dowiedziałem się o Twoim odejściu. Byłeś ogromną częścią mojego życia od „Świętego” do Jamesa Bonda. Byłeś świetnym Jamesem Bondem i jednym z tych, który przetarł dla mnie szlaki. Przez kolejne lata świat będzie za Tobą tęsknić, a także za Twoim unikatowym poczuciem humoru. Moje najszczersze kondolencje dla Twojej rodziny i dzieci. Spoczywaj w pokoju. "

Daniel Craig ograniczył się jedynie do samego zdjęcia, ale i ono niesie za sobą potężną dawkę emocjonalną. Zostało ono umieszczone na oficjalnym koncie serii na Twitterze:

Nie wyklucza się, że kolejnym reżyserem filmu o Bondzie będzie Paul McGuigan, twórca m.in. „Victora Frankensteina”, serialowego „Sherlocka” i „Luke'a Cage'a”. Scenariusz do 25. części cyklu piszą Neal Purvis i Robert Wade, którzy dostarczyli już teksty do „Spectre”, „Skyfall”, „Quantum of Solace”, „Casino Royale”, „Śmierć nadejdzie jutro” oraz „Świat to za mało”.

Robert Skowronski
Tagi: News James Bond