Który aktor był najlepszym Sherlockiem Holmesem? [SONDA]

Natalia Hluzow
13.08.2018 19:32
Który aktor był najlepszym Sherlockiem Holmesem? [SONDA] Fot. plakaty filmów i serialu

W związku z nadchodzącą premierą filmu „Sherlock i Watson” postanowiliśmy zadać Wam pytanie, który aktor w roli Sherlocka Holmesa wypadł najlepiej.

Historia ekranizacji dzieł Arthura Conana Doyle'a o wybitnym detektywie i jego pomocniku sięga niemal samych początków kina. Pierwszy film o Sherlocku Holmesie powstał bowiem już w 1900 roku. 118 lat później światowa kinematografia może poszczycić się dziesiątkami (o ile nie setkami) kinowych dzieł o słynnym detektywie. Nie wspominając już o serialach, filmach telewizyjnych, a także produkcjach jedynie inspirowanych postaciami Holmesa i Watsona, jak „Dr House” (tytułowy bohater i jego przyjaciel Wilson) czy „Elementary” (gdzie u boku Sherlocka pojawiła się dr Jean Watson).

Najlepsze wcielenie Sherlocka Holmesa na ekranie

Nie sposób byłoby wymienić wszystkich odtwórców roli Holmesa (a przynajmniej byłoby to bardzo trudne). Dlatego też postanowiliśmy dokonać wstępnej selekcji i w naszej sondzie umieścić siedmiu wspaniałych aktorów, którzy wcielili się w Sherlocka Holmesa - od kultowego wręcz Basila Rathbone'a z cyklu filmowych zagadek Holmesa (1939-1946) po Benedicta Cumberbatcha w serialu „Sherlock”, zahaczając po drodze o Petera Cushinga (serial „Sherlock Holmes” z lat 60.), Michaela Caine'a („Po kłębku do nitki” z 1988 roku), Christophera Lee (m.in. „Sherlock Holmes and the Leading Lady” z 1991 roku), Roberta Downeya Jr. („Sherlock Holmes”, „Sherlock Holmes: Gra Cieni”) i Iana McKellena („Pan Holmes”).

Na głosowanie macie czas do piątku, 17 sierpnia 2018.

sherlock Fot. foto: kadry z filmów i seriali; EAST NEWS
holmes sonda Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

W osobnym artykule znajdziecie wyniki głosowania na najlepszego aktora w roli Sherlocka.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.