"Aladyn" - animacja kontra remake: porównanie fragmentów z nowej i oryginalnej wersji filmu Disneya

Sergiusz Kurczuk
12.02.2019 11:43
"Aladyn" - animacja kontra remake: porównanie fragmentów z nowej i oryginalnej wersji filmu Disneya Fot. Orejas Viajeras/YouTube

Disney zaprezentował pierwszy zwiastun aktorskiego "Aladyna". Fani oryginału postanowili sprawdzić, jak bardzo nowa wersja bazuje na animacji z 1992 roku.

Fani "Aladyna" w końcu doczekali się pierwszego zwiastuna odświeżonej wersji klasycznego filmu Disneya. Twórcy postanowili poddać historię opartą na baśni z "Księgi tysiąca i jednej nocy" podobnemu liftingowi jak inne słynne produkcje. Zamiast animowanych bohaterów, zobaczymy żywych aktorów, wspomaganych zjawiskowymi efektami specjalnymi. Fani Disneya postanowili sięgnąć po oryginał i sprawdzić, na ile sceny z trailera pokrywają się z filmem z 1992 roku.

Przeczytaj także

"Aladyn" 2019 kontra "Aladyn" 1992 - porównanie ujęć

Tuż po premierze pierwszego zwiastuna, w sieci pojawiły się zestawienia aktorskiego remake'u z fragmentami z filmu animowanego. Okazuje się, że twórcy dość poważnie potraktowali sentyment do oryginału, bo prawie każda ze scen ukazana w trailerze bazuje na dobrze znanych momentach ze słynnej produkcji w reżyserii Rona Clementsa i Johna Muskera. Przekonajcie się sami!

Oczywiście ujęcia nie zostały odtworzone w skali 1:1. Są pewne odstępstwa, ale klimat scen pozostał ten sam. Twórcy nowej wersji filmu postanowili zaprezentować najsłynniejsze fragmenty oryginalnego "Aladyna". Nie zabrakło prawie wszystkich kluczowych bohaterów, łącznie ze zwierzakami i latającym dywanem oraz długo wyczekiwanym Dżinem. W pierwszej wersji filmu Disneya w niebieskiego ducha wcielał się Robin Williams. W nowej odsłonie przygód Aladyna w tej roli zobaczymy Willa Smitha.

"Aladyn" - kiedy premiera aktorskiej wersji?

Produkcja w reżyserii Guya Ritchiego trafi na ekrany polskich kin już 24 maja 2019 roku. W rolach głównych oprócz Smitha zobaczymy Menę Massouda, Marwana Kenzariego oraz Naomi Scott. Czy produkcja spełni oczekiwania fanów filmu sprzed prawie 30 lat? Przekonamy się za jakiś czas. Zanim to nastąpi, miłośnicy klasycznych animacji Disneya otrzymają aktorski remake "Dumbo". Film reżyserowany przez Tima Burtona zadebiutuje 29 marca 2019 roku.

>>Zobacz też: Top 15: Najlepsze filmy Disneya wszech czasów, które warto obejrzeć<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.