25.04.2018 11:35

Alden Ehrenreich zdradził, w ilu filmach zagra Hana Solo

Jak wynika z jednej z ostatnich wypowiedzi Aldena Ehrenreicha, „Solo: A Star Wars Story” nie będzie jedyną okazją, by zobaczyć go w roli Hana Solo.

Alden Ehrenreich
foto: kadr ze zwiastuna "Solo: A Star Wars Story"

Kiedy świat obiegła wieść, że Disney planuje zrealizować film o młodym Hanie Solo, reakcje były bardzo różne. Szczególnie jeśli chodzi o głównego bohatera, którego – siłą rzeczy – nie mógł już zagrać Harrison Ford.

Nie tylko fanom „Star Wars”, ale wszystkim kinomanom, trudno było przyjąć do wiadomości, że ktokolwiek zastąpi Forda w roli, z którą jego wizerunek zrósł się przez lata. A jednak stało się. Phil Lord i Chris Miller, pierwsi reżyserzy filmu „Solo: A Star Wars Story”, po długich poszukiwaniach zdecydowali się powierzyć to wyjątkowo trudne zadanie Aldenowi Ehrenreichowi, zaś wytwórnia – na wypadek, gdyby film odniósł sukces – od razu zaklepała sobie kontrakt z aktorem na kilka produkcji. W ilu filmach mamy zatem szansę zobaczyć Ehrenreicha w roli czarującego przemytnika?

W ilu filmach Alden Ehrenreich zagra Hana Solo?

Podczas rozmowy z magazynem Esquire, aktor przyznał, że wiedział, w co się pakuje, przyjmując jedną z najistotniejszych ról w historii popkultury. Miał świadomość, że jest to coś więcej niż rola w jednym filmie, że to zaangażowanie na lata. Zapytany o to, na ile filmów zgodził się podpisując kontrakt, odpowiedział:

"

Trzy. "

Po czym, orientując się, że mógł powiedzieć za dużo, dodał:

"

Nie wiem, czy to jest oficjalnie, hm, jawne. Ale tak. "

To, czy faktycznie powstaną trzy filmy o Hanie Solo, wciąż pozostaje oczywiście zagadką. Jeśli „Solo: A Star Wars Story” porwie publiczność, która zaakceptuje Ehrenreicha w roli Hana, z pewnością możemy spodziewać się wielu filmowych przygód młodego przemytnika. Być może nawet czegoś w rodzaju rebootu z nowymi wersjami młodych Lei i Luke’a? Trudno przewidzieć, gdzie producentów „Star Wars” zawiedzie wyobraźnia i chęć zysku na słynnej franczyzie.

Jeśli jednak nowy Han Solo nie przypadnie widzom do gustu, prawdopodobnie skończy się tylko na jednym filmie.

Nie dowiemy się jednak, co z tego wyniknie, dopóki nie zobaczymy filmu o młodym Hanie Solo. „Solo: A Star Wars Story” zadebiutuje na ekranach już za miesiąc, 25 maja 2018 roku. Wcześniej film zostanie zaprezentowany podczas festiwalu w Cannes.

Natalia Hluzow
Tagi: News Han Solo Solo: A Star Wars Story Han Solo: Gwiezdne wojny – historie Alden Ehrenreich