Dzieło Alfonso Cuaróna trafiło wprost na Netflix. Zobacz zwiastun filmu „Roma”

Natalia Hluzow
17.08.2018 12:39
Dzieło Alfonso Cuaróna trafiło wprost na Netflix. Zobacz zwiastun filmu „Roma” Fot. kadr z wideo

Po Davidzie Fincherze („House of Cards”, „Mindhunter”) i Martinie Scorsese („The Irishman”), Netflix pozyskał kolejnego reżysera z najwyższej półki. Jeszcze w 2018 roku najnowszy film Alfonso Cuaróna, zdobywcy Oscara za „Grawitację”, trafi na platformę Netflix.

Reżyser i scenarzysta Alfonso Cuarón drogę na szczyt utorował sobie odważnym filmem „I twoją matkę też” z Maribel Verdú, Gaelem Garcíą Bernalem i Diego Luną w rolach głównych. Otrzymał za niego nominacje do Oscara, Złotych Globów i nagród BAFTA. Z każdym kolejnym filmem dowodził swojej mocnej pozycji wśród twórców kina autorskiego, nie stroniąc też od produkcji popularnych. Prócz filmów takich jak „Ludzkie dzieci” czy „Grawitacja”, wyreżyserował także jedną z części „Harry'ego Pottera” („Więzień Azkabanu”). 

„Roma” to pierwszy pełnometrażowy film reżysera od czasów nagrodzonej dwoma Oscarami „Grawitacji”, który po festiwalowych premierach trafi wprost na platformę Netflix.

„Roma”: zwiastun filmu Alfonso Cuaróna

Pierwszy zwiastun filmu „Roma”, który pojawił się z końcem lipca 2018, nie zdradzał (mówiąc delikatnie) zbyt wiele. Choć nowa zapowiedź również nie jest przepełniona zwrotami akcji czy szczegółami fabuły, pozwala na przyjrzenie się czarno-białym kadrom z życia dzielnicy Roma w Meksyku.

„Roma” Alfonso Cuaróna - kiedy premiera na Netflix?

Jak zapowiada dystrybutor, „Roma” jest najbardziej osobistym z filmów Alfonso Cuaróna, jakie dotychczas nakręcił. Opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej, która pracuje w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w Meksyku. Reżyser maluje w swoim filmie żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70. „Roma” ma być również pełnym artyzmu i miłości listem Cuaróna do kobiet, które wychowały.

Netflix nabył prawa do dystrybucji „Romy” podczas festiwalu w Cannes w 2018 roku. Film zadebiutuje na festiwalu filmowym w Wenecji w sierpniu 2018, jesienią zostanie też zaprezentowany na festiwalach w Nowym Jorku, Toronto i Telluride, po czym trafi na platformę streamingową. Użytkownicy serwisu Netflix będą mogli zobaczyć go już w grudniu 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.