16.02.2016 10:10

Alicja walczy z czasem w zwiastunie filmu

Disney to nie tylko „Gwiezdne wojny”. Studio udostępniło zwiastun filmu „Alicja po drugiej stronie lustra”.

Alicja walczy z czasem w zwiastunie filmu
foto: kadr z wideo

Tym razem za kamerą nie stanie już Tim Burton, a James Bobin, który był wcześniej odpowiedzialny za filmowe Muppety. Jednak reżyser wyraźnie stara się nawiązać do stylu, który zaproponował jego poprzednik. Sam twórca pierwszej części będzie zaangażowany w projekt w roli producenta.

Na ekran wrócą Mia Wasikowska, Johnny Depp, Anne Hathaway i Helena Bonham Carter. Towarzyszyć im będą nowe twarze - Sacha Baron Cohen i Rhys Ifans (zagra ojca Szalonego Kapelusznika). Tym razem w Krainie Czarów dochodzi do zagrożenia ze strony Władcy Czasu. Alicja wraz z przyjaciółmi będą musieli go powstrzymać i przywrócić porządek. Jednak nim to się stanie dziewczyna będzie miała okazję zobaczyć bohaterów na wcześniejszych etapach ich życia poprzez podróże w czasie.

W udostępnionym zwiastunie możemy usłyszeć głos zmarłego Alana Rickmana, który zdążył w „Alicji po drugiej stronie lustra” podłożyć głos gąsienicy Absolem. Naszych uszu dobiegają też dźwięki utworu „White Rabbit” z repertuaru Jefferson Airplane, jednak w wykonaniu popowej wokalistki Pink. Zobaczcie i posłuchajcie:

Obraz trafi do kin 27 maja 2016 roku. Scenariusz do „Alicji po drugiej stronie lustra” napisała Linda Woolverton, scenarzystka pierwszej części, czyli „Alicji w Krainie Czarów”.

Na dany moment możemy też przyjrzeć się plakatowi filmu:

plakat

Jak Wam się podoba zwiastun „Alicji po drugiej stronie lustra”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Alicja po drugiej stronie lustra